Базова зарплата лікарів Полтавщини має становити не менше 20 тисяч гривень без урахування доплат

( Фото – ЗМІСТу)
Уряд постановив, що лікарі та медичні сестри мають отримувати не менше ніж 20 тис. грн та 13 тис. 500 грн відповідно. Понад цією сумою медикам можуть нараховувати різні види доплат.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України 7 лютого. Розподіл заробітної плати має проводити керівник медичного закладу.
Заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко говорить, що 13 тис. 500 грн середньому медичному персоналу та 20 000 гривень лікарям – це базовий рівень заробітної плати.
«Тобто нижче за ці цифри лікарям та медичним сестрам, які працюють в державних та комунальних медзакладах, нараховувати не повинні. Водночас це не фіксована заробітна плата. Це означає, що ні лікар, ні медсестра не мають отримувати менше коштів, однак можуть отримувати більше. Якщо медичний заклад спроможний і має необхідні фінанси».
Раніше ЗМІСТ писав, у проєкті бюджету Полтавської громади передбачили 152,6 млн грн на доплати працівникам закладів охорони здоров’я. Основну суму коштів на зарплати медиків заклади отримують із виплат Національної служби здоров’я України. Однак у більшості закладів Полтави цих коштів достатньо для оплати тільки частини зарплатні, тому для забезпечення визначеного рівня мінімальної оплати праці громада має спрямувати на доплати власні ресурси. Детальніше тут.