CmYTboJe4PoBadsz

29-го січня на Театральній площі відбудеться театралізований захід, присвячений 100-річчю битви під Крутами. На локації діятиме блокпост, де 100 років тому містян агітували вступити в ряди УНР. Містянам розкажуть про подвиг 300-т українців, що поклали своє життя у бою з більшовиками. Також бійці-сучасники ділитимуться своїми історіями боротьби за Незалежність України. Як зазначають на сторінці заходу […]

29-го січня на Театральній площі відбудеться театралізований захід, присвячений 100-річчю битви під Крутами.

На локації діятиме блокпост, де 100 років тому містян агітували вступити в ряди УНР. Містянам розкажуть про подвиг 300-т українців, що поклали своє життя у бою з більшовиками. Також бійці-сучасники ділитимуться своїми історіями боротьби за Незалежність України.

Як зазначають на сторінці заходу у Facebook, ці дві лінії обрали не випадково. Адже минуло 100 років, але ворог незмінний: у 1918-му році боролись з радянською окупацією, а зараз – з російською.

Нагадаємо, 29-го січня 1918-го року поблизу селища Крути відбувся бій між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії та загоном київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що нараховувало близько 400-т воїнів. Тоді українські добровольці затримали наступ більшовиків на Київ; за це їх останнім часом часто називають «першими кіборгами» за аналогією із захисниками Донецького аеропорту.

Захід розпочнеться о 12.00 на площі біля театру імені Гоголя.

А о 14:00 у «Львівській кав’ярні» (вул. Соборності, 32) безкоштовну історичну лекцію про події проведуть краєзнавець, письменник та видавець Ростислав Шевченко та громадський діяч, історик, письменник Денис Ковальов.

Loading...