Битва під Крутами: Полтавці відновлять локацію 100-річної давнини

Автор: Ольга Браславець, 28 січня, 15:59

Фото: Полтавців запрошують на театралізовану битву під Крутами (Кадр із фільму Крути 1918. Джерело - 112.ua)


29-го січня на Театральній площі відбудеться театралізований захід, присвячений 100-річчю битви під Крутами.

На локації діятиме блокпост, де 100 років тому містян агітували вступити в ряди УНР. Містянам розкажуть про подвиг 300-т українців, що поклали своє життя у бою з більшовиками. Також бійці-сучасники ділитимуться своїми історіями боротьби за Незалежність України.

Як зазначають на сторінці заходу у Facebook, ці дві лінії обрали не випадково. Адже минуло 100 років, але ворог незмінний: у 1918-му році боролись з радянською окупацією, а зараз – з російською.

Нагадаємо, 29-го січня 1918-го року поблизу селища Крути відбувся бій між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії та загоном київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що нараховувало близько 400-т воїнів. Тоді українські добровольці затримали наступ більшовиків на Київ; за це їх останнім часом часто називають «першими кіборгами» за аналогією із захисниками Донецького аеропорту.

Захід розпочнеться о 12.00 на площі біля театру імені Гоголя.

А о 14:00 у «Львівській кав'ярні» (вул. Соборності, 32) безкоштовну історичну лекцію про події проведуть краєзнавець, письменник та видавець Ростислав Шевченко та громадський діяч, історик, письменник Денис Ковальов.

Опублікована: 28 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація