Фото – Суспільне

Учасники скасували участь у тендерах з розроблення проєктів ремонту укриттів через нереальний термін виконання робіт. Управління капітального будівництва вказувало, що роботи мають виконати до 24 серпня.

Через відсутність пропозиції тендери для ремонту 7 укриттів дитячих садків скасували. Про це відомо із платформи публічних закупівель. 

В оголошені закупівлі йшлося, що роботи підрядники мали б виконати до 24 серпня, термін подання пропозицій був до 3 серпня. 

Після цього мав би за процедурою відбутися аукціон, у разі більше одного учасника. Розгляд таких пропозицій в середньому займає близько 3 днів, далі період оскаржень близько 5 днів, а потім укладення договору. 

Учасники тендеру зазначили, що після усієї процедури, підрядники мали максимум 6 робочих днів на виконання робіт, що є неможливим з технічної та законодавчої точки зори.

Наприклад, ТОВ «Лідстар Трейд» у вимогах про усунення порушення написало таке:

«Наданий вами термін не є реальним, термін не обгрунтований та протиправний і натякає на те, що проект вже кимось розроблений та знаходиться в експертизі. Адже виконати якісно проект, отримати позитивний експертний звіт за декілька днів – неможливо. Тож, вимагаємо подовжити термін виконання робіт з проектування та проходження експертизи, вказавши реальний термін для розроблення проектної документації та проходження експертизи, а саме не менше ніж 40 робочих днів. Дані зміни необхідно внести до Оголошення». 

На що Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому їм відповіло:

«В умовах даної закупівлі, а саме в оголошенні проходження експертизи не вимагається. І хочемо зазначити, що приписи статті 18 Закону України “Про публічні закупівлі» на спрощену закупівлю не поширюються”».

Схожа історія повторюється і в інший закупівлях.

Перелік садочків, для яких скасували тендери на ремонт укриттів:

  • №6 «Дивограй»;
  • №34 «Журавлик»;
  • №37 «Білосніжка»;
  • №36 «Школа здоров'я»;
  • №7 «Теремок»;
  • №12 «Ведмежатко»;
  • №40 «Ромашка».

Нагадаємо, 18 серпня на брифінгу міський голова Полтави Олександр Мамай зазначив, що ремонти укриттів у дитячих садках йдуть повним ходом. 

За його словами, якщо в освітніх закладах не встигнуть зробити ремонти укриттів до 1 вересня, то заклади збиратимуть батьків і показуватимуть їм не влаштовані укриття. Після чого будуть проводити консультації та вирішувати, як навчати дітей.

Також у Полтаві планують очне навчання шкіл тільки у деяких класах – 1, 2, 5, 9 та 11.

Молодша школа навчатиметься у першу зміну, а старша у другу. Щодо кількості закладів з такою формою навчання наразі невідомо, усе залежить від вчасних ремонтів підвальних приміщень. Ремонт кожного підвального приміщення у Полтавській громаді оцінили у 500 тис. грн.

Loading...