HBxMcWU98QC1T1Xc

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко провів нараду щодо реконструкції урочища «Бузковий гай» у межах регіонального ландшафтного парку «Диканський». Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА й представники районної влади Диканщини взяли участь в обговоренні проблеми. Бузковий гай – ботанічна пам’ятка природи площею 2 га, розташована на південній околиці Диканьки. Вона входить до складу Регіонального […]

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко провів нараду щодо реконструкції урочища «Бузковий гай» у межах регіонального ландшафтного парку «Диканський». Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА й представники районної влади Диканщини взяли участь в обговоренні проблеми.

Бузковий гай – ботанічна пам’ятка природи площею 2 га, розташована на південній околиці Диканьки. Вона входить до складу Регіонального ландшафтного парку «Диканський». Нині постала проблема щодо утримання, розширення та приведення у відповідність до сучасних вимог цього туристичного об’єкту. Адже останнім часом Бузковий гай дедалі більше нагадує не зону відпочинку, а чагарник. Тож основна мета обласної і районної влади – відновити ботанічну пам’ятку до привабливого для туристів сучасного рівня.

Голова Диканської РДА Володимир Шкарбань розповів, що з часом бузок вироджується, і зволікаючи, цю культурну пам’ятку Диканського краю ризикуємо втратити:

«Щороку сюди приїздять люди. На Пивоварському ставку, що поблизу, катаються на катамаранах і човнах. Ініціатива з відновлення виникла через небезпеку втратити все це. Пам’ятка знаходиться на території Диканського лісницького господарства – регіонального ландшафтного парку. Штат працівників там невеликий, і вони здебільшого займаються науковою роботою та охороною, доглядають за цим гаєм, щороку розчищають. Але цього недостатньо».

Диканської РДА Володимир Шкарбань

Посадовець зазначив, що їм потрібна допомога науковців, фахівців і спеціалістів. У Диканському лісомисливському господарстві попередньо погодилося допомогти з роботами. Мова про повне вирізання й викорчовування не йде. Навпаки, спеціалісти планують максимально зберегти і відновити втрачені сорти бузку. До того ж, гай поділений на чотири сектори, і є можливість розпочати ці роботи спочатку на одному з них.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко запропонував намалювати дорожню карту та втілювати проект, відповідно до окресленого плану:

«Щоб сформулювати завдання для реалізації, потрібно мати мету й технічне завдання до документації. Вже сам проект можемо реалізовувати, залежно від фінансової спроможності. Без чіткого плану й маршруту, матимемо шлях в нікуди, і ніколи нічого не зробимо. Корчувати-не корчувати –  хто це вирішив? Це започаткована видатним українцем історична й культурна спадщина, з якої область зобов’язана зробити «перлину».

Полтавської ОДА Валерій Головко

Голова ОДА закликав не експериментувати з викорчовуванням, назвавши це несистемною і неправильною роботою, залучити всіх фахівців, а концепцію у вигляді ескізів представити на обговорення громаді.

Очільник області дав завдання, щоб кожен написав власне бачення технічного завдання плану. До проектування залучать громадськість і фахівців, представників краєзнавчого музею, які достеменно знають історію пам’ятки. Надалі, за фінансової можливості, планують приєднати до проекту впорядкування ставка.

Сьогоднішній вимогливий турист розраховує отримати якісний відпочинок з облаштованими зонами дозвілля й харчування. Тож концепт має бути цікавим, серйозним і надовго, не обмежуючись новою бруківкою та насадженнями, зауважили фахівці. Варто згадати розроблений у 1996 році проект організації території пам’ятки, який робили на 5 років із перспективою на 10, тож, станом на сьогодні, він де-юре не існує.

Бузковий гай  –  частина заповідної зони, і, не зважаючи на щорічне проведення фестивалів, виступів творчих колективів, святкувань, зокрема відзначення річниць видатних постатей Полтавщини, тут непередбачені й необлаштовані для цього зони.

Голова Департаменту екології та природоохоронних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний повідомив, що проект організації парку планують розробити за участю спеціалістів-дендрологів, приділивши особливу увагу зонам естетичного, екскурсійного й туристичного значення. Спеціалісти розрахують кошторис розчистки та благоустрою ставка. А лісники мають визначити вартість розчистки території та посадки.

«Щодо бузку –  його існує близько 120 різновидів. Від ботанічного саду очікують розрахунок вартості саджанців, а також висновки того, яким видам підходить місцевий клімат. Планують навіть передбачити, коли і який кущ зацвітатиме. Буде це одночасно, секторами чи концентричними колами від зовні до середини – в будь-якому разі, цвітіння буде контрольованим, щоб планувати проведення традиційного свята «Бузкового гаю».

Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний

Повторно зустрітися домовилися в робочій групі на початку грудня кожен зі своїми напрацюваннями. Щоб вже цьогоріч виділити кошти на проект збереження та осучаснення Бузкового гаю. Замовником виступить управління культури. Проект очікують комплексний і не на один рік. Робоча група розробить план-графік і наочно представить його громадськості на обговорення.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

Loading...