flxj4lOptIosjTYp

Український парламент попередньо підтримав заборону використання пластикових пакетів в Україні. У вівторок, 12 листопада, 365 депутатів підтримали у першому читанні проєкт Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

У разі підтримання законопроєкту в другому читанні та в цілому, це означає заборону розповсюдження в магазинах, кафе та ресторанах пакетів товщиною до 50 мкм із 1 січня 2022 року.

Попри це, заборона не розповсюджуватиметься на:

  • біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бокових складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок);
  • пакети призначені для пакування та транспортування свіжої риби і м’яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду, які розповсюджуються у об’єктах роздрібної торгівлі в якості первинної упаковки.

Також заборонятиметься схиляти українців купувати пластикові пакети.

Полтавська екоактивістка Ірина Коноз розповіла, що коли ця заборона таки запрацює, це не вирішить проблему глобально, бо пластикові пакети це частина усього сміття:

«Заборонять лише маленькі пакетики і лише у супермаркетах та закладах харчування – це мізерна частина того пластикового сміття, яке потрапляє на звалища. Та це – краще, ніж нічого».

Припинити користуватися пластиковими пакетами можна уже зараз, не чекаючи на заборону. ЗМІСТ уже розповідав, що екологічні альтернативи пакетикам є

  • екоторби і шопери для закупів – це стильні тканинні торбинки які живуть довше, аніж пакет і дуже зручні у використанні. Сьогодні є безліч дизайнерських торбинок з різними принтами, які можуть стати ще й ефектним аксесуаром;
  • просто не класти овочі у пакетик – природа створила упаковку для багатьох фруктів та овочів. Власне тому, коли берете лимон, або кілька помідорів, то їх не обов’язково замотувати у пакет;
  • торбинки для круп – сипучі продукти можна купувати у торбинку. До речі, такі крупи з мішків та на розсип дешевші за упаковані у пластикові пакети;
  • контейнери – для м’яса та риби підходять ідеально. Тим паче, контейнери крутіші за пакети, бо ваша сумка точно не матиме запаху риби, коли ви прийдете з магазину.
Парламент прийняв  за основу проект Закону України про обмеження обігу пластикових пакетів на території України (Джерело – kmu.gov.ua)

Завідувачка кафедри екології та збалансованого природокористування й захисту довкілля ПДАА Марина Самойлік також говорить, що ця заборона звісно матиме позитивний результат для навколишнього середовища, але не суттєво:

«Проблему треба вирішувати більш глобально. Тут потрібна активна участь держави, переробні заводи. Потрібен розвиток інфраструктури, потрібно пояснювати населенню чому так, чому поліетилен шкодить. Важливо розуміти, куди подінеться пластик, як його переробляти. Заборонити мало, потрібно створити умови».

Додамо, що раніше у своєму блозі Діана Попфалуші розповідала чого очікувати від заборони використання пакетиків.

Loading...