Це якісь співчуваючі «рускому міру» – полтавський волонтер про спалений бус

Автор: Анастасія Добряк, 2 грудня, 16:10

Фото: Спалений волонтерський мікроавтобус (Фото Ігоря Убий-Вовка)


Підпалений у ніч з 29 на 30 листопада мікроавтобус волонтерів не підлягає відновленню, а волонтери роздумують над відкриттям збору коштів на новий.

Волонтерським автомобілем Volkswagen Transporter возили допомогу бійцям в ООС. Одразу поліція припустила, що бус загорівся через замикання, але волонтер Ігор Убий-Вовк наголосив, що в автомобілі не було акумулятора, тому це був підпал.

Як повідомив речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв, за фактом підпалу відкрито кримінальне провадження за ч.2 статті 194 «Пошкодження майна шляхом підпалу». На даний момент особу підпалювача не встановлено.

Волонтер Ігор Убий-Вовк розповів, що, ймовірно, розбиття інтерактивної дошки у парку та підставки під меморіальною дошкою Сергія Лимаря пов’язані з підпалом буса волонтерів:

«Здається, що це було організовано. Явно це якість русофіли, не дай Бог, диверсанти. Просто це співчуваючі "рускому міру". Я не знаю, чи це залякування волонтерів, чи просто вони хочуть сказати, що вони є. Ми не боїмося. У мене немає "теорії заговора", я не знаю чому це відбулося зараз».

Спалений волонтерський мікроавтобус (Фото Ігоря Убий-Вовка)

Тепер потрібен новий автомобіль для поїздок у зону про проведення ООС. Ймовірно, що волонтери збиратимуть кошти на мікроавтобус. Це питання вирішується у громадській організації «Салім», якій й належав мікробус:

«Зараз думаємо, що робити з цим бусом. Ми цей приганяли наче з Польщі, він був не розмитнений. Міноборони нам давало зелені волонтерські номери. Треба вирішити питання: перекинуть нам ці номери на новий бусік, якщо ми його пригонимо. Організаційні питання. Побачимо, як далі буде».

Хоча Ігор бачив, що поліція розслідує злочин та працює, все ж не вірить, що винних знайдуть. На його думку, це зумовлено складністю справи.

Також у ніч з 29 на 30 листопада, у Полтаві скоїли ще 2 акти руйнування меморіальної та інтерактивної дошки. Юрій Сулаєв повідомив, що кримінальні провадження відкрили одразу. Їх кваліфікують як наругу над пам’ятниками захисникам територіальної цілісності України.

Поліція працює над розкриттям злочину пошкодження інтерактивної дошки (Фото – poltava.to)

Слідчі дії по факту пошкодження мультимедійної дошки у парку Котляревського та підставки до меморіальної дошки на Алмазному тривають у межах статті «Наруга над могилою». Якщо ж злочинця знайдуть, то йому загрожуватиме від 3 до 5 років або позбавлення, або обмеження волі.

Пошкоджена меморіальна дошка Сергію Лимарю (Фото –  poltava.to)

Нагадаємо, що у 2016 році також відбулося побиття меморіальних дошок українським воїнам. У поліції, 2 грудня, повідомили, що на жаль, розкрити злочин не вдалося.

Опублікована: 2 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація