Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – dyvensvit.org

Два священники УПЦ МП, які підтримали засудження патріарха кирила через його схвалення війни росії проти України, відкликали свої підписи.

Про це 11 квітня  повідомив священник Андрій Пінчук, який оприлюднив відкрите звернення до Собору Предстоятелів Помісних Православних Церков та збирає підписи на його підтримку.

Станом на 12 квітня понад 300 священників УПЦ МП з різних областей підписали звернення, серед яких представники духовенства Полтавщини. Однак через деякий час двоє священників Полтавської єпархії відкликали підписи – це архімандрит Макарій Біліневич та протоієрей Віталій Васильчук.

У своєму дописі Андрій Пінчук пояснює відкликання підписів священниками впливом керівництва:

«Полтавський митрополит Філіп старається на всю. Обдзвонює священників, які підписали звернення та, судячи з усього, погрожує їм карами небесними за те, що вони вбачають в діях патріарха кирила злочини проти моралі та проти канонів».

Як доказ своїх слів Пінчук оприлюднив скриншоти повідомлень від священників, які спочатку повідомили про підписання звернення, а потім відкликали підписи. Один із них мотивував це можливістю «зостатись на вулиці».

Скриншот з допису Андрія Пінчука
Скриншот з допису Андрія Пінчука

Станом на 00:33 12 квітня чинними є підписи наступних представників духовенства УПЦ МП Полтавщини:

  • протоієрей Сергій Панчук, Кременчуцька єпархія;
  • протоієрей Микола Попльонтаний, Полтавська єпархія;
  • ієромонах Даниїл Корчевий, Полтавська єпархія;
  • ієрей Володимир Старинін, Кременчуцька єпархія;
  • ієрей Олександр Панчук, Кременчуцька єпархія.

Нагадаємо, що після завершення збору підписів священники УПЦ МП звернуться з позовом до Собору Предстоятелів Помісних Православних Церков проти патріарха кирила через його відкриту підтримку війни росії проти України. Головні звинувачення духовенства: 

  • кирил проповідує доктрину «русского мира», яка не відповідає православному вченню та має бути засуджена як єресь;
  • кирил скоїв моральні злочини, благословивши війну проти України й повністю підтримавши агресивні дії російських військ на території України.

У зверненні священники закликають засудити військову агресію росії проти України, закликати володимира путіна припинити війну та звільнити окуповані території, а також розглянути заяви патріарха кирила щодо війни в Україні та притягнути його до відповідальності й позбавити права обіймати патріарший престол.

Нагадаємо, що на Полтавщині дві релігійні громади московського патріархату перейшли до Православної церкви України.

Loading...