Ілюстративне фото

На наступній сесії у Статути всіх комунальних підприємств колишніх сільських рад внесуть зміни. Полтавська територіальна громада стане їхнім новим засновником.

Про це 3 березня розповів начальник Управління житлово-комунального господарства Сергій Сінельнік під час засідання зі старостами десяти старостинських округів Полтавської громади.

Наразі вивезенням сміттям, доглядом за парками та зеленими насадженнями, вуличним освітленням тощо займаються комунальні підприємствами сільських рад. 

«Сьогодні комунальні підприємства, які були засновані сільськими радами, діють. Вони не ліквідовані і ніхто їх не ліквідовував. Послуги, які вони за договорами з населенням зобов'язані надавати, мають бути».

За словами Сінельніка, є окремий проєкт рішення, про те що депутати надають повноваження КП «КАТП-1628», згідно яких комунальники зможуть надавати на всіх старостинських територіях свої послуги. Підприємство зобов'язане підписати відповідні договори з населенням. Без наявності цих договорів вивозити сміття комунальники не можуть:

«Що стосується води, є комунальне підприємство “Декоративні культури”. На його базі також вносять на цю саму сесію Статут, в якому передбачать вид діяльності з водопостачання та водовідведення. Депутати докурують їм повноваження з підписання цих договорів із населенням і наданням послуг».

Також на баланс «Декоративних культур» перейдуть парки і сквери, які є на території старостинських округів. 

«Всі зупинки, всі урни, всі контейнерні баки, всі дороги будуть передані на баланс “КАТП-1628”».

Сільські комунальні підприємства, які займаються наданням похоронно-ритуальних послуг перейдуть до «Спецкомбінат ПРО». Сільські комунальні підприємства, які займаються наданням послуг освітленням перейдуть до КП «Міськсвітло».

За словами Сергія Сінельніка, в подальшому майно сільських комунальних підприємств буде передано на баланс міських.

«На сьогоднішній день, тариф, відповідно до цього проєкту рішення сесії, буде на рівні того, який був прийнятий попередніми сільськими радами. Потім в процесі, коли підприємства поререпідключають договори, місяць пройде, побачать фактичні свої витрати, порахують, що потрібно їм підіймати тариф чи не треба».

Як пояснив начальник Управління, з 15 березня старостинські округи зможуть укладати договори на отримання послуг від міських комунальних підприємств.

Loading...