Депутатська комісія не підтримала петицію про звільнення Олександра Шамоти

Автор: Віталій Крицький, 3 жовтня, 16:43

Фото: Олександр Шамота


Секретар міської ради Олександр Шамота порекомендував своїм опонентам «не ховатися за спідниці» і підготувати проєкт рішення про його звільнення у визначений законом термін.

У четвер, 3 жовтня, на регламентній комісії Полтавської міської ради депутати розглядали петицію полтавця Єгора Мкртчяна «Про відсторонення з посади секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти».

Заявник прийшов на комісію й розповів, що обурився після перегляду відео, на якому секретар міської ради Олександр Шамота та члени Соціал-демократичної партії вітали заступника міського голови Сергія Рекотова з днем народження у його кабінеті.

Єгор Мкртчян стверджує, що посадовці святкували в робочий час і випивали алкоголь:

«Я вважаю себе патріотом, я полтавець. Ми йдемо в Європу – там неприпустимо, щоб чиновники влаштовували гульню посеред робочого дня. Ми з цим випадком осоромилися на всю Україну. Це відео мене обурило, тому я скористався своїм конституційним правом і подав петицію. Шамота порушив усі етичні норми держслужбовця».

Єгор Мкртчян

Депутат Едуард Волков, член «Рідного міста» звинуватив Мкртчяна у виконанні політичного «замовлення» від Сергія Капліна:

«Передайте йому: якщо в нього є бажання, нехай сам прийде на комісію. Він же має чоловічу гідність? Ця петиція абсурдна, оскільки немає доказової бази, що у кабінеті Рекотова розпивали алкогольні напої. Тим паче, в робочий час».

Анатолій Клименко від «Батьківщини» підтримав Волкова й поцікавився у Мкртчяна, звідки той знає, що Шамота й Рекотов розпивали алкоголь на робочому місці.

Голова комісії Сергій Луценко приєднався до колег і зазначив, що не буде голосувати за петицію, оскільки немає фактичних підтверджень звинувачень.

На це заявник відповів, що брав інформацію із засобів масової інформації, але сам не бачив факт вживання алкоголю. Однак від петиції він не відмовляється та порадив депутатам подати до суду, якщо він поширює неправду.

Сам Олександр Шамота спочатку не хотів коментувати петицію, але потім порекомендував своїм опонентам зареєструвати проєкт рішення про його звільнення, а не «ховатися за петиціями»:

«Якщо хтось із депутатів захоче винести питання про звільнення згідно з законом – нехай, хто ж заважає? Що ж ви ховаєтесь за дівчачою спідницею? Підготуйте проєкт рішення і винесіть на сесію, що ж ви як діти маленькі. Знімають тут камери, діда якогось знайшли… Цілу історію роздули. Та винесіть проєкт і все. Якщо мені було треба – внесли проєкт рішення про звільнення Михайла Шевченка (ексзаступник міського голови – прим.автора), то я це зробив і не ховався. Якщо ж в авторів цього цирку кишка тонка – то не починайте справу».

У підсумку депутати погодилися, що у заявника недостатньо аргументів, тому не підтримали петицію та не рекомендували готувати відповідний проєкт рішення на сесію міської ради.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 3 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація