Добровольці з Полтавщини відтепер можуть отримувати пільги та посвідчення

Автор: Наталія Норіцина, 12 липня, 12:24

Фото: Перше засідання комісії з визначення та встановлення статусу  учасника-добровольця АТО


Сьогодні в приміщенні обласної державної адміністрації відбулося перше засідання комісії з визначення та встановлення статусу  учасника-добровольця антитерористичної операції.

Рішенням Полтавської обласної ради від 26 квітня 2017 року було затверджено Положення про створення відповідної комісії. Основним її завданням є визначення та встановлення статусу учасника-добровольця АТО з числа жителів Полтавської області, які не входили до складу формувань, передбачених відповідним законом України.

Необхідність створення такої комісії обумовлена значним числом полтавців, котрі брали безпосередньо участь в антитерористичній операції в ролі добровольців, не входячи  при цьому до жодного з офіційних військових формувань.

Євген Пругло, перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації:

«Є колізії в законодавстві, а потрібно, щоб люди отримали і визнання, і пільги, які ми можемо надати. Люди пішли захищати Батьківщину, але не були офіційно в якомусь військовому формуванні, Збройних Силах України чи Нацгвардії або міліції. Але фактично тримали зброю в руках, були на передовій».

До складу комісії ввійшли представники облдержадміністрації, обласної ради та представники Центру допомоги учасникам антитерористичної операції. Переважна більшість членів комісії – учасники бойових дій в зоні АТО.

Євген Пругло:

 «Тут і військові, і Нацгвардія, і міліція, і СБУ, і соцзахист, і юристи для того, щоб оприділити, чи дійсно людина приймала участь. Фактично 80 % членів комісії – самі учасники бойових дій. Вони і позивні питають,і фамілії командирів».

Для визнання та встановлення статусу учасника-добровольця АТО заявники мають подати до сектора допомоги учасникам АТО комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» Полтавської облради пакет документів, серед яких: заява встановленого зразка, лист-підтвердження керівника добровольчого формування щодо участі особи в АТО, довідку керівника Антитерористичного центру при Службі безпеку України, Генерального штабу Збройних Сил України про виконання добровольчими формуванням завдань антитерористичної операції або письмові свідчення не менше як двох свідків, які отримали статус учасника бойових дій або інваліда війни та можуть підтвердити факт участі заявника у бойових діях в АТО.

На першому засіданні комісій члени утвердили зразок посвідчення, а також розглянули дві заяви від добровольців. Володимр Жмуренко та Віктор Плескач уже цього тижня отримають свої посвідчення. Всього станом на сьогодні до контактного центру подано 6 заяв, але поки в заявників не вистачає всіх необхідних документів.

Члени комісії вивчають письмові свідчення очевидців

Посвідчення, видані «Обласним  контактним центром», мають регіональне значення. Але вони дають право добровольцям звернутися до суду з проханням видати їм посвідчення державного рівня. Також Євген Пругло наголосив на тому, що наразі діє Центр безкоштовної юридичної допомоги учасникам АТО при Управління юстиції, який, у тому числі, може надати допомогу і у вирішенні судових справ. Також посвідчення учасника-добровольця антитерористичної операції дає право на безкоштовне лікування у шпиталях для ветеранів.  

Відтепер комісія з визначення та встановлення статусу  учасника-добровольця антитерористичної операції діятиме на постійній основі.  Наразі прийнята обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області до 2020 року, яка передбачає, в тому числі, і допомогу учасникам АТО. Комісія збиратиметься за потреб: коли до контактного центу надходитимуть відповідні заяви з повним пакетом документів.

Опублікована: 12 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація