41igk6fqo8luqhw2

30 липня обрали міру запобіжного для службовця Кременчуцької міжрайонної медико-соціальної експертної комісії №1 загального профілю. Чоловіка підозрюють у тому, що він, спільно з іншими членами комісії, за гроші оформляв інвалідність.

Розслідуючи справу, правоохоронці з’ясували, що до початку вересня 2019 року службовці медико-соціальної експертної комісії у Кременчуці продавали акти огляду, що необхідні для отримання групи інвалідності.

Чоловік, якому обрали міру запобіжного, був пособником – безпосередньо він отримував від громадян гроші, які члени комісії потім ділили між собою. 

В ухвалах згаданий один епізод отримання хабаря. 

Так, на початку вересня 2019 року службовець попросив у громадянина 1,2 тис. доларів за незаконну послугу. Останній і звернувся до правоохоронців. У січні 2020 року, під контролем поліціянтів, він передав частину суми – 400 доларів. За це він у червні 2020 року поштою отримав необхідний йому акт, згідно з яким мав другу групу інвалідності. 

Після цього підозрюваний зателефонував йому, щоб попросити решту – ще 800 доларів. 21 липня чоловік передав йому гроші. За кілька годин після цього службовця затримали. Наступного дня йому повідомили про підозру.

На судовому засіданні, де обирали міру запобіжного, слідчий та прокурор просили тримати підозрюваного у СІЗО протягом двох місяців. Достатнім розміром застави вони вважали 993 тис. 230 грн.

Адвокат службовця просив обрати міру запобіжного, не пов’язану із позбавленням волі.

Суддя Ірина Блажко, заслухавши думки сторін, частково задовольнила клопотання обвинувачів: відправила підозрюваного до СІЗО до 19 вересня, але з правом внесення застави у розмірі 168 тис. грн.

Інформації щодо інших медпрацівників, які спільно з нині підозрюваним «продавали інвалідність», немає. Слідство триває.

Loading...