Фахівці АМКУ закрили справу щодо зловживання ТДВ «Полтаваавтотранс» монопольним становищем

Автор: Анна Єгорова, 13 липня, 18:15

У середині червня Антимонопольний комітет виявив зловживання монопольним становищем з боку ТДВ «Полтаваавтотранс», а саме завищення зробу на автостанціях 4-го і 5-го класу на приміських і міжміських сполученнях. Оскільки підприємство виконало рекомендації щодо тарифів, справу закрили. 

В АМКУ визначили, що «Полтаваавтотранс» на ринку послуг, що надаються автостанціями 4 та 5 класу на міжміських та приміських маршрутах загального користування, посідає монопольне становище. Мова йде про підсумки роботи за минулий рік та перший квартал цього року.

Тож, необґрунтоване встановлення «Полтаваавтотрансом» однакового рівня автостанційного збору, без врахування класу автостанції, визнали порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Відтак, підприємство мало сплатити штраф у розмірі 40 тис. грн.

За словами голови територіального відділення АМКУ у Полтавській області Володимира Оніщенка, у листі від 22 червня цього року представники «Полтаваавтотранс» зазначили, що товариство здійснило розрахунки з врахуванням прогнозованих показників роботи на 2017 рік.

«Вони відповіли, що розрахований розмір вартості обов’язкових послуг, що надаються перевізникам, склав 11%. Для зменшення фінансового навантаження на перевізників у товаристві прийняли рішення встановити вартість обов’язкових послуг, що надаються перевізникам, в розмірі 10% від вартості квитка. Також надали розрахунок розміру таких послуг та наказ щодо його затвердження. Отже, рекомендації адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення виконані», — пояснив Володимир Оніщенко.

6567676

Справу закрили згідно зі статтею 49 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Довідка:

В області працює 21 автостанція 3-го класу: Полтава-2, Полтава-3, Диканька, Нові Санжари, Котельва, Карлівка, Зіньків, Опішня, Решетилівка, Градизьк, Семенівка, Кобеляки, Лубни, Оржиця, Пирятин, Чорнухи, Гребінка, Хорол-1, Хорол-2, Гадяч-1, Лохвиця.

Автостанцій 4-го класу на Полтавщині дев’ять: Машівка, Шишаки, Нехвороща, Горішні Плавні, Козельщина, Глобине, В. Багачка, Гадяч-2, В. Сорочинці.

Автостанція 5-го класу в області лише одна — у Полтаві.

За матеріалом прес-служби територіального відділення АМКУ в Полтавській області

Опублікована: 13 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація