Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – politeka.net

Французький суд відмовив в екстрадиції Костянтина Жеваго до України за підозрою в розтраті коштів.

Про це повідомило видання Reuters 30 березня з посиланням на слова речника Костянтина Жеваго.

Засідання щодо екстрадиції олігарха до України французький суд у Шамбері провів 16 березня. Тоді вислухали обидві сторони, а рішення оголосили 30 березня. Суд ухвалив залишити Костянтина Жеваго на території Франції.

16 березня олігарх прийшов до суду з трьома французькими адвокатами, які доводили, що через воєнний стан Україна не зможе гарантувати справедливість судового процесу. Також через постійні ракетні удари олігарх може опинитися в небезпеці. Після цього Костянтин Жеваго заявив, що не бажає повертатися в Україну.

Прокурор Рішар Пален відповів, що Україна поважає європейські закони та може справедливо провести суд. Також прокурор заявив, що військові дії відбуваються на сході країни і небезпеки для життя Жеваго немає. Суддя вислухала обидві сторони та заявила, що рішення оголосять 30 березня.

«Я вірю у французьке правосуддя. Моя команда адвокатів представила всі наші аргументи і тепер ми очікуємо рішення. Якщо ми з ним не погодимося, то подаватимемо апеляцію, але, повторюю, я не сумніваюся у справедливості французького суду», – прокоментував Костянтин Жеваго.

Нагадаємо, що олігарха оголосили в розшук за підозрою в розтраті коштів, пов’язаних зі зникненням 113 млн доларів із нині збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит». Мільярдер контролює компанію Ferrexpo, якій належить Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. 27 грудня його затримали в Куршевелі за запитом Державного бюро розслідувань, після чого він перебував під вартою.

5 січня стало відомо, що суд у Шамбері звільнив олігарха під заставу в мільйон євро до наступного слухання про його екстрадицію. Дату засідання перенесли на 19 січня, бо адвокати Костянтина Жеваго та сторона обвинувачення попросили більше часу для розгляду справи.

2 лютого мільярдер Костянтин Жеваго знову мав виступити у слідчій палаті апеляційного суду у Шамбері. Однак засідання перенесли на 16 березня, бо надані стороною захисту документи надійшли надто пізно.

Також суд ухвалив рішення щодо арешту гелікоптера Жеваго на підставі матеріалів, зібраних слідчими ДБР. Розташування гелікоптера встановили та провели всі необхідні дії щодо його арешту.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема: акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Loading...