Головне про вакцинацію препаратом Pfizer: кого на Полтавщині щеплюватимуть проти коронавірусу

(Джерело – slovoidilo.ua)
Полтавщина отримає 1 тис. 170 доз вакцини компаній Pfizer та BioNTech. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, вакцинацію на Полтавщині мають розпочати 19 квітня.
Регіональний координатор з вакцинації проти коронавірусу на Полтавщині Юрій Курилко розповів ЗМІСТу, що медпрацівники 2 мобільних бригад, які виконуватимуть щеплення вакциною Pfizer, пройшли навчання одними з перших:
«У нас уже підготовлені більше ніж 50 бригад. Серед них є бригади, які можуть працювати з AstraZeneca, CoronaVac і з Pfizer. Усього їх буде понад 80: стаціонарні й 11 мобільних».
Юрій Курилко говорить, що на перших етапах вакцинації препаратом 2 мобільних бригад буде достатньо:
«Вакцину ми отримаємо спочатку у відносно невеликій кількості. Вона буде для людей, які перебувають у спецзакладах соціального захисту».
Першими препаратом Comirnaty (торгівельна назва вакцини виробників Pfizer – BioNTech) вакцинуватимуть персонал і мешканців будинків для літніх людей. Потім – працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників.
МОЗ повідомляє, що вакцину виробництва Pfizer – BioNTech потрібно зберігати та транспортувати за температури в межах від -60°C до -80°C. На регіональний склад Полтавщини вона надійде в спеціальних контейнерах із сухим льодом, що здатен підтримувати наднизькі температури. На складі вакцину зберігатимуть в цих термоконтейнерах, які будуть регулярно поповнювати сухим льодом. Звідти попередньо розморожені до +2°C – +8°C флакони з вакциною щодня видаватимуть мобільним бригадам, які мають використати її протягом 120 годин.
Перша партія вакцини розрахована на 2 дози для людини. За кожним щепленим першою дозою Comirnaty буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії. Інтервал між щепленнями становить 21 день.
Усього Україна у 117 тис. доз у межах глобального механізму COVAX, який забезпечує доступність вакцин проти коронавірусу у світі.