IMG_20220623_161745_900

На Полтавщину прибули майже 200 тисяч зареєстрованих переселенців з інших областей, які залишили свої домівки через активні бойові дії. Вони мешкають у школах, дитсадках та гуртожитках, орендують житло або знайшли прихисток у родичів чи знайомих.

23 травня ЗМІСТ побував на засіданні круглого столу в Полтавському університеті економіки й торгівлі, де переселенці, що мешкають у гуртожитках закладу, розповіли про свої потреби й проблеми. 

У межах гранту за програмою «Гуманітарна солідарність» університет отримає 300 тис. грн на закупівлю обладнання для облаштування місць проживання переселенців. Для покращення побутових умов придбають пральні машини, електроплитки, праски, мікрохвильові печі, а також холодильники, посудомийну машину, морозильну камеру для їдальні, де готують для переселенців.

У чотирьох гуртожитках університету нині мешкають 407 переселенців, які отримують також гаряче харчування 1 раз на день. Їхніх представників запросили взяти участь у круглому столі й розповісти про потреби, щоб розмістити техніку в гуртожитках згідно з запитом.

Фото – Полтавський університет економіки й торгівлі

Проблеми, про які говорять ці люди, стосуються багатьох переселенців, які мешкають у місцях тимчасового проживання. Розповідаємо про них на прикладі однієї локації.

Пан Василь евакуювався з села Цупівка на Харківщині. 64 дні він разом із дружиною провів під обстрілами, жили переважно в льохові. Коли снарядом пошкодило будинок, подружжя вирішило евакуюватися, забравши собаку. Нині вони мешкають у гуртожитку ПУЕТу, разом з іншими родинами переселенців. Чоловік говорить, що для потреб кожного блоку гуртожитку бракує принаймні по одній електроплитці, холодильнику, електрочайнику, а також однієї чи двох пральних машин.

Пан Василь каже, що переселенці потребують посуду для приготування їжі та мийних засобів, щоб самим прибирати приміщення спільного користування.

Фото – Полтавський університет економіки й торгівлі

Про потребу в холодильниках розповіла пані Катерина, яка разом із донькою евакуювалася з Чугуєва. Проживши майже місяць у підвалі дитсадка, вони поїхали до Полтави з кількома пакетами речей. Жінка говорить, що в гуртожитках мешкають багато родин з немовлятами, тому необхідні умови для зберігання дитячого харчування. Також вона каже, що до пральних машин та плиток є великі черги, тож потрібно збільшити їхню кількість.

Фото – Полтавський університет економіки й торгівлі
Фото – Полтавський університет економіки й торгівлі

Пані Олена з Харкова деякий час жила в родичів у Лозовій, але після посилення обстрілів міста вирішила евакуюватися разом із сином. До Полтави приїхали на мотоциклі без будь-яких речей. Жінка розповіла про потребу в пральних машинах, адже переселенці мають тільки одну на їхній гуртожиток, а також необхідність прасок.

За грантові кошти університет закупить необхідне обладнання та передасть до гуртожитків для переселенців згідно з їхніми потребами. Також кошти витратять на придбання для їдальні морозильної камери, холодильників та машини для миття посуду.

Фото – Полтавський університет економіки й торгівлі

Нагадаємо, що військовозобов’язані переселенці мають захищати Україну попри переїзд. Очільник військкомату розповів про ситуацію на Полтавщині.

Loading...