Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

(Фото – khoda.gov.ua)

Заборона відвідувати ліси діє понад пів року, проте жителі області порушують її, влаштовують прогулянки в лісі та збирають гриби.

З 25 березня цивільним заборонили відвідувати ліси. Виняток – транзитний транспорт, військові, правоохоронці, рятувальники, лісівники й інші відповідні служби та установи.  Попри це люди продовжують відвідувати ліс та поширювати світлини з прогулянок та збирання грибів у мережу. 

За словами директора Департаменту з питань оборонної діяльності, цивільного захисту Полтавської ОВА Віктора Стеблянка, відповідальність за дотримання заборони має нести поліція Полтавщини та Управління лісового та мисливського господарства області.

Відвідувати ліси небезпечно, оскільки люди можуть натрапити на пастки, які лишили росіяни та їхні посібники. Окрім цього, грибників або відпочивальників можуть сплутати з диверсантами, що ускладнює роботу правоохоронців.

Наразі мобільні групи проводять рейди в лісах Полтавщини та попереджають населення про небезпеку.

Зауважимо, днями на Чернігівщині четверо людей, нехтуючи забороною відвідувати ліс, підірвалися на ворожій міні.

Якщо ви знайшли підозрілий предмет під час прогулянки:

  • не торкайтеся його та не намагайтеся перенести чи самостійно знешкодити;
  • відійдіть подалі від цього предмета (за можливості позначте місце знаходження та обмежте доступ до нього інших), попередьте перехожих про можливу небезпеку;
  • негайно повідомте про виявлений предмет підрозділам ДСНС «101» або до поліції «102». Перш ніж телефонувати, відійдіть на значну відстань від небезпечної ділянки;
  • дочекайтеся прибуття спеціалістів.

Щоб допомагати нашим захисникам і захисницям, потрібно розрізняти техніку українських збройних сил та ворожу, а також максимально блокувати її або завдавати шкоди.

Loading...