Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

(Фото ЗМІСТу)

Наразі всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький 18 жовтня.

За його словами, з 21 жовтня перевірятимуть правдивість сертифікатів про вакцинацію працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, патрульні поліцейські.

Перевірки проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків.

Перевірятимуть сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом. У паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково має бути інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

Олексій Білошицький говорить, що люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності:

«У випадку, якщо буде доведено, що особа, хвора на коронавірусну інфекцію, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до  кримінальної відповідальності».

Раніше Уряд погодив кримінальну відповідальність за продаж та використання підроблених COVID-сертифікатів. Українцям, що свідомо використовують фейки, загрожує штраф до 34 тис. грн або до 2 років обмеження волі. 

Медпрацівники, які будуть вносити неправдиві відомості у бази даних, отримають штраф до 68 тис. грн або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду. А тим, хто підробки виготовлятиме та продаватиме, — штраф до 170 грн або позбавлення волі до 3 років.

Нагадаємо, станом на 5 жовтня поліція полтавської області відкрила 2 кримінальних провадження за підробку COVID-сертифікатів. 

Також ЗМІСТ писав, що у застосунку «Дія» можна отримати внутрішній та міжнародний COVID-сертифікати про вакцинацію. Як це зробити читайте тут.

Loading...