photo_2021-05-01_10-08-11 (3)

1 травня на Монумент Слави у Корпусному саду повернули 2 прапори – України та ОУН. Напередодні їх зняли комунальники за розпорядженням керівництва Полтавської громади.

Зняття й повернення прапорів стали однією з найобговорюваніших тем у Полтаві. Також ця ситуація набула суспільного розголосу та політичних мотивів, але позиції жителів Полтави розділилися. ЗМІСТ прочитав коментарі різних користувачів у соціальних мережах та відібрав найчастіші запитання про прапори. У цьому тексті ми відповідаємо на них.

Що це за прапори?

Український прапор розмістили на пам’ятнику у серпні 2014 року у День незалежності України. За задумом, стяг має знаходитися на Монументі Слави до завершення війни на сході України.

Вперше ці прапори з’явилися з ініціатив голови обласного об’єднання товариства «Просвіта»  Миколи Кульчинського та представника обласного товариства політв’язнів і правозахисника Анатолія Банного. Потім цю ініціативу підтримали партія «Свобода», конгрес українських націоналістів та патріотичні сили.

А хто їх знімає?

Навесні 2021 року стяги знімали двічі. Вперше це сталося 8 квітня. Тоді стяги з Монументу прибрали працівники «Декоративних культур». 12 квітня їх повернули.

Вдруге прапори зникли у ніч з 23 на 24 квітня і голова Полтавської громади Олександр Мамай написав, що це зробили за його розпорядженням. 1 травня прапори знову повернули активісти.

Це так принципово, щоб прапори там були?

Активісти кажуть, що так, а керівництво громади говорить, що ні.

Їхні позиції дуже різні. Чому?

Активісти. Представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар каже, що прапори треба повертати через їхній символізм. Полтавські активісти вважають, що ці прапори символізують підтримку українським військовим. Символізм акції полягає в тому, що ці прапори демонструють, що українську ідентичність, боротьбу за незалежність. Олег Пустовгар каже, що роль відіграє й місцерозташування (центр українського міста), й історія постаменту.

Влада. Головним опонентом активістів наразі є міський голова Полтави Олександр Мамай.

Він написав, що вважає, що ця пам’ятка архітектури не для того, щоб «в зуби орлу ставити прапори» і думає, що встановлення прапорів на пам’ятник є незаконними діями. 3 травня ЗМІСТ намагався зконтактувати з Олександром Мамаєм щоби дізнатися про його позицію щодо повернення прапорів, але наразі нам не вдалося отримати коментар.

А що тепер?

Наразі прапори на постаменті. До 9 травня їх цілодобово охоронятимуть активісти. Поряд з цим, Олександр Мамай писав, що доки прапори повертатимуть, доти й зніматимуть.

Але фракція «Європейської солідарності» у міській раді планувала допомогти громаді знайти компроміс і встановити флагштоки у Корпусному саду. Щоправда, після цього до Полтави приїжджало партійне керівництво «ЄС» і вимагатиме від Мамая повернути прапори.

Інших проблем окрім прапорів у місті немає? (це найпоширеніше питання користувачів соцмереж)

Так, проблеми у місті є, але, мабуть, різні галузі важливо однаково. Ідеологічна та культурна – одна з них.

Loading...