Монумент 8 квітня 2021 року

26 квітня до Полтави приїжджали народна депутатка та голова Полтавського обласного партійного осередку «ЄС» Ніна Южаніна, перший заступник голови партії Олег Синютка і народний депутат Микола Княжицький.

Напередодні керівництво «Європейської солідарності» повідомили про резонансну подію – зняття прапорів з Монументу Слави у Полтаві за розпорядженням міського голови. 24 квітня голова фракції у міськраді та секретар Андрій Карпов розповів, що вони знайшли компроміс, а отже не наполягатимуть на поверненні прапорів. Про флагштоки у саду писав і депутат міської ради «ЄС» Олександр Дедюхін, а керівниця міського осередку Наталія Костіна 24 квітня відповіла ЗМІСТу, що теж погоджується з цією позицією.

Про приїзд керівництва партії розповів 27 квітня керівник секретаріату Полтавської обласної організації «Європейської солідарності» Ігор Процай. За його словами, керівництво приїжджало на робочі зустрічі, що стосувалися партійної розбудови у громадах, але питання прапорів теж було на порядку денному:

«Позиція організації – ми за національну символіку і проти символів окупанта на Полтавщині чим і є цей пам’ятник. Він зарахований до культурної спадщини, але, як на мене, це символ окупації усередині Полтави. Щодо прапорів. Трошки ви неправильно зрозуміли Андрія (Карпова, – прим. авт). Він наполягав на тому, щоб прапори повернулися, але просто там розійшлися в баченні».

26 квітня, після зустрічі з керівництвом, Ігор Процай написав про позицію «ЄС» у Полтаві щодо знятих прапорів. Він каже, що на зустрічі всі погодилися з таким позиціонуванням, тому його можна сприймати єдиним для фракцій у міській та обласній радах:

«Позиція "Європейської солідарності" у Полтаві щодо прапорів на памʼятнику слави у місті однозначна: у самому центрі Полтави мають бути державний та червоно-чорний бойовий прапори України. Вони повинні бути встановлені вище Монумента Слави. Відповідне депутатське  звернення до міського голови Полтави "Європейська Солідарність Полтавщина"  вже підготувала. До того часу,  прапори мають бути повернені на місце, де були закріплені на самому памʼятнику. Бо ці прапори – це символи та знамена нашої визвольної боротьби за незалежність, за свободу, за життя кожного українця».

Ілюстративне фото Монументу Слави з прапорами восени 2020 року

Схожий текст після зустрічі опублікував і Олександр Дедюхін. 

Чому змінилася позиція фракції. Під час перемовин за розподіл посад Андрій Карпов, як керівник фракції, дійшов згоди з міським головою Олександром Мамаєм і отримав посаду секретаря. Фактично, «ЄС» зараз в коаліції з Мамаєм, тому публічна критика зняття прапорів була б нелогічною, але тиск київського керівництва – сильніший за місцеві політичні домовленості.

Нагадаємо, у ніч на 24 квітня з Монументу Слави у Корпусному саду зникли 2 прапори. Їх зняли за розпорядженнями міського голови Полтави Олександра Мамая.

Тоді Андрій Карпов сказав, що фракція «Європейської солідарності» може запропонувати встановити флагштоки з українськими прапорами у центрі міста «щоб громада була задоволена, щоб український прапор не був у пащі орла». Після приїзду керівництва партії позиція фракції може змінитися.

Своєю чергою, активісти планують поновити прапори на Монументі Слави, але Олександр Мамай писав, що прапори зніматимуть щоразу як вони там з’являтимуться.

Нагадаємо, що 8 квітня стяги з Монументу зняли працівники «Декоративних культур». 12 квітня їх на Монумент Слави повернули. Про це повідомляв Олександр Сороковий на власній сторінці у фейсбуці.

Про символізм прапорів на постаменті у центрі Полтави ЗМІСТ писав тут.

Loading...