(Фото – Марії Мірошніченко)

12 квітня на Монумент Слави повернули національний прапор України та прапор Організації українських націоналістів. 8 квітня стяги зняли працівники «Декоративних культур».

Про це повідомляв Олександр Сороковий на власній сторінці у фейсбуці.

Наразі прапори знаходяться на монументі. Представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар каже, що їх повернули через їхній символізм.

Вперше ці прапори з’явилися з ініціатив голови обласного об’єднання товариства «Просвіта»  Миколи Кульчинського та представника обласного товариства політв’язнів і правозахисника Анатолія Банного. Потім цю ініціативу підтримали партія «Свобода», конгрес українських націоналістів та патріотичні сили.

Олег Пустовгар каже, що символізм акції полягає в тому, що ці прапори демонструють, що українську ідентичність, боротьбу за незалежність. Олег Пустовгар каже, що роль відіграє й місцерозташування (центр українського міста), й історія постаменту. Про нього згадує українська письменниця Наталка Поклад у вірші:

Неспішно історію пише пір’їна

Сп'янівши від запахів трупів і зел.

Полтаво, Полтаво, скажи Україні,

Чому над тобою і досі орел?

Монумент 8 квітня 2021 року

Пустовгар говорить, що це пам’ятний знак на честь перемоги Російської імперії у Полтавській битві:

«Але це створення російського наративу в українській історії. Для України ця перемога стало початком ліквідації решток української державності. Прапор державний і стяг боротьби символізують і деколонізують цей пам’ятний знак. Тому вони розташовані над орлом».

Потреба у прапорах, на думку Пустовгара, може відпасти, коли в Україні ухвалять закон про деколонізацію, вгорі з’явиться тризуб та звершиться війна на сході держави.

Loading...