img_0368-1

У ніч на 24 квітня з Монументу Слави у Корпусному саду зникли 2 прапори. Їх зняли за розпорядженнями міського голови Полтави Олександра Мамая.

ЗМІСТ запитав секретаря Полтавської міської ради Андрія Карпова про зняття прапорів 24 квітня. Він говорить, що фракція «Європейської солідарності» може запропонувати встановити флагштоки з українськими прапорами у центрі міста:

«З міським головою не проговорювали ще, треба бачення теж дізнатися. Ми на фракції спілкувалися і така думка пролунала, що так можна вийти з ситуації. Є принципова позиція міського голови, щодо прапорів, але я з іншого боку хотів би, щоб там була українська символіка. Щоб громада була задоволена, щоб український прапор не був у пащі орла.

Або ставити питання про прибирання пам’ятки, бо змагатися і боротися з пам’ятками така собі перемога. Ми подумаємо як можемо зробити і чи можемо, але можна буде ініціювати пропозицію і можна встановити на "стаціонарку" прапори і все. Я за те, щоб рухатися в рамках закону. Якщо людям для самопіару треба повертати ті прапори, то хай борються. Я не можу їм заборонити, а міський голова має іншу думку. Я за те, щоб це зробити так, щоб всі були задоволені».

Монумент 8 квітня 2021 року

Активісти планують поновити прапори на Монументі Слави, але Олександр Мамай писав, що прапори зніматимуть щоразу як вони там з’являтимуться.

Нагадаємо, що 8 квітня стяги з Монументу зняли працівники «Декоративних культур». 12 квітня їх на Монумент Слави повернули. Про це повідомляв Олександр Сороковий на власній сторінці у фейсбуці.

Про символізм прапорів на постаменті у центрі Полтави ЗМІСТ писав тут.

Loading...