IMG_7702

Український історик та громадсько-політичний діяч презентував у Полтаві книги «УПА. Історія нескорених», «Наша столітня» та «Нотатки з кухні “переписування історії”». Також мав дискусію з історикинею Людмилою Бабенко та зустріч зі студентами-істориками.

ЗМІСТ побував на презентації книг й транслював подію.

Володимир В’ятрович розповів, що по всій Україні презентував книги про нашу війну за незалежність, а своїм завданням вважає пояснити, що відбувається. Зараз з Україною в історичній перспективі:

«Обидві книги – науково-популярні, вони не для професійних істориків. Ми спостерігаємо зацікавлення історією і я відчуваю попит. Як людина, яка вивчає соціологічні дослідження, я бачу, що є запит на літературу про наше минуле. Так, є суто наукові книги, але треба мати й такий формат. Обидві книги ілюстровані світлинами. Книги ілюстровані світлинами 1940-50 років з різних архівів СБУ. Також мою книгу ілюстрував Нікіта Тітов».

На думку історика, війни з росіянами не могло не бути. Про це він каже й у своїх виданнях:

«Це війна, в якій росія ставить собі цілі, що й  100 років тому. Перша спроба відірватися від росії сталася у 1917 році. Україна спробувала створити УНР. На жаль, невдало, росія повернула нас в імперське лоно. У 1991 році через брак ресурсів росії, їм не вдалося зупинити нас. Згодом росія почала гібридну війну у 2014 році. Але коли це не спрацювало, то вдалася до повномасштабної агресії. Історія УПА – це відповідь на питання чому Україна не впала 24 лютого. В українців є риса в характері – боротися навіть у безвиході. Україна чинить спротив. І ці книги – про спротив росіянам».

Замовити видання можна за посиланням.

Loading...