Канатна дорога у Полтаві з’явиться, коли влада перестане заважати – полтавський підприємець Антон Фалтинський про бізнес за кордоном і в Україні

Автор: Анастасія Добряк, 4 листопада, 17:41

Фото: Антон Фалтинський – полтавець, який створив бізнес за кордоном


Бізнес-історія полтавця Антона Фалтинського розпочалася у 2004 році з появою підприємства «Полтава-СКІ». Сьогодні ця компанія створює рекреаційні зони у восьми країнах світу і постійно намагається реалізувати набутий за кордоном досвід у Полтаві.

Серед спроб – презентація гірськолижного курорту на Полтавщині та ідея створити канатну дорогу з парку «Перемога» до Білої альтанки. На сьогодні ці ідеї так і лишаються нереалізованими. Директор «Полтава-СКІ» Антон Фалтинський пояснив ЗМІСТу, що пішло не так.

 

Компанія, що поєднує ментальні світи

Кабінет Антона Фалтинського у центральному офісі «Полтава-СКІ» характеризує його більше за  будь-які згадки в Інтернеті. На стінах – багато фотографій, нагороди, лижі, постер і планер, де чоловік позначає, скільки кілометрів він пробіг.

Фалтинський відкрив бізнес у 2004 році, бо на певному етапі життя відчув, що треба рухатися далі:

«До того я спокійно займався дітьми, вчив їх їздити на лижах і був упевнений, що я знайшов покликання. Але потім збагнув, що треба рухатися, мені було цікаво розвиватися. Тоді ж і зрозумів, що успішним може бути той, хто не вимінює власні принципи на високі стандарти комфорту. Я успішний, бо не зрадив своїм переконанням, не знехтував ними. Це і є справжній успіх».

Антон Фалтинський має великий досвід у реалізації проєктів за кордоном

«Полтава-СКІ» спеціалізується на побудові, обслуговуванні та супроводі гірськолижних комплексів, які входять до рекреаційних зон. Директор фірми говорить, що їхня діяльність передбачає відновлення не тільки людини, а й самої природи.

У кабінеті Антона Фалтинського

Якщо раніше люди здебільшого приїздили відпочивати взимку, то сьогодні гірськолижні курорти активно працюють і влітку. У будь-якому випадку потрібні ресурси (вода, електрична енергія, система засніження), але мало хто потім думає, якими ці ресурси повертаються до природи.

Сьогодні підприємство працює у 8 країнах світу, зокрема в Грузії, Іраку, Ірану, Казахстані тощо. Окрім центрального офісу в Полтаві, є філіал у Рахові (Закарпатська область), а в команді фірми – близько 20-ти людей:

«Колись нас було понад 100. Тепер нас близько 20 плюс наші партнери з Європи. Ми не просто створюємо гірськолижні комплекси, а об’єднуємо східну і західну культури. Фактично об’єднуємо 2 світи, бо стратегічно знаходимося в цікавому місці».

У кабінеті Антона Фалтинського

Антон розповів, що його фірма постійно привозить до Полтави нові ідеї, європейські напрацювання і прагне тут їх реалізовувати. І попри «проєвропейську налаштованість містян», усі спроби реалізувати такий самий проєкт, як в інших країнах, завершуються поразкою. Через це «Полтава-СКІ» може похвалитися реалізованими масштабними проєктами за кордоном, але не в Україні.

У офісі У кабінеті Антона Фалтинського 

 

Про курорт, якому не судилося бути

У 2016 році тривала активна робота над проєктом зі створення гірськолижного комплексу в селі Демидівка Решетилівського району. Процес зупинився, щойно розпочавшись. Антон Фалтинський говорить, що причина – в обласній владі:

«Будь-який проєкт має визріти, а перед тим має бути прийнятий суспільством. Багато років тому ми отримали розуміння громади й влада наче підтримувала це все. Аж потім були намагання владних структур спрямувати нас так, щоб ми не мали шляху назад. Влада почала нас завертати, ставила умови. Загалом, конкретна причина – неготовність влади».

Реалізовувати проєкти в Україні складніше ніж за кордоном

За словами Антона, до повної зупинки привели «міжсобойчики». Хоча місцеві жителі підтримували створення курорту, обласна влада гальмувала проєкт настільки, що всі учасники процесу просто втомилися від цієї ідеї.

У офісі Антона Фалтинського

Зате сьогодні на місці, де міг бути курорт європейського рівня – переоране поле, де саджають кукурудзу попри те, що це рекреаційна зона.

Антон Фалтинський розповів, що на даний момент компанія веде перемовини з полтавськими громадами стосовно реалізації нового проєкту, але поки не розкриває всі карти.

У кабінеті Антона Фалтинського

 

Канатна мрія Полтави

Ідея створити канатну дорогу з парку «Перемога» до Білої альтанки живе у нашому місті ще з 70-х років. Зокрема це питання підіймали на містобудівній комісії, а самі полтавці вбачають у канатній дорозі неабиякий туристичний потенціал для Полтави.

Проєкт канатної дороги

Антон Фалтинський показує, як подібний проєкт «Нарікала» реалізували у Тбілісі у 2012 році. Ще під час будівництва експерти порахували, що канатна дорога окупиться за 8 років. Насправді ж для цього знадобилося лише 4 роки, бо її популярність серед туристів – неймовірна.

Ідею створити канатну дорогу у Полтаві обговорювали й на міському, і на обласному рівні, але у владних кабінетах так і не взялися її реалізовувати:

«Ми цю ідею світили й в області, і в місті різним панам при владі. Але я ще більше тепер розумію, що одному чиновнику просто вистачало розуму вкрасти ідею. Інший просто вимагав хабар, хтось просто не розумів, про що йдеться. Я не переживаю, що зможу донести інформацію, я переживаю, як її сприймуть».

Антон Фалтинський вважає, що канатна дорога може стати реальністю

На думку бізнесмена, у розв'язанні таких питань дуже важливий ціннісний рівень людини. Антон Фалтинський знає з власного досвіду, що деякі чиновники у всіх пропозиціях шукають власну вигоду.

У офісі Антона Фалтинського

Створити у Полтаві канатну дорогу можна й не за бюджетні кошти, але для цього потрібно, щоб чиновники не заважали реалізовувати проєкт. Антон говорить: найкраща допомога з боку полтавської влади у цій справі – просто не заважати:

«Я хочу довести цю ідею людям, які мають прийняти рішення. Мене запрошують в міську раду, щоб я пояснив, як цю канатну дорогу взагалі можна зробити. Цей проєкт може бути реалізований не за гроші міста або за кошти міста, але на виплат. Також може бути обмін на муніципальні гарантії. Це уже моделі. І важливо, що ми можемо принести не тільки ідею, а цілий "пакет" і гроші. Нам з боку міста треба сприяння. Канатна дорога у Полтаві з’явиться, коли влада перестане заважати».

«Полтава-СКІ» співпрацює з владою у багатьох країнах світу, тому є надія, що колись у Полтаві таки з’явиться локація, яка запросить до нашого міста ще більше туристів.

У кабінеті Антона Фалтинського

 

Юрій Бублик – політичний мотиватор

На парламентських виборах у 2014 році Антон Фалтинський балотувався по 145 округу від об’єднання «Самопоміч» і набрав майже 7% голосів. Тоді брати участь у виборах його мотивував Юрій Бублик:

«Я вирішив піти на вибори, бо Юра Бублик був моїм сусідом. Коли я з ним познайомився і зрозумів, що така людина хоче стати депутатом, то я зрозумів, чому Україна так погано організована. Юрій Бублик був мотиватором, бо я з ним комунікував, чув його. І одразу я думав, що він знає, що робити, знає про можливості. А тоді побачив, що ні, треба йти».

Бізнесмен вважає, що тоді таки виграв вибори, бо він найменше витратив на агітаційну кампанію, тобто голос його виборця був найдешевшим.

Антон Фалтинський поки не бачить себе у політиці

Сьогодні ж Антон Фалтинський не бачить себе у політиці, бо вважає, що її в Україні не існує. За його словами, підприємець активно працює над створенням умов, щоб вона колись таки з’явилася:

«Політики в Україні не існує, тому я вийшов з того, чого немає. Зараз я свідомо створюю умови, щоб політика колись з’явилася. Співпрацюю з УАЛом, веду лекції про критичне мислення тощо. Допомагаю студентам знайти себе, щоб вони відчували себе в Україні комфортно і не думали, що в Європі краще. Ці дії створюють базу для появи в Україні справжніх партій, бо те, що зараз люди називають політичними партіями, насправді є бізнес-проєктами. Я вийшов звідти, де насправді нічого не було».

Антон Фалтинський

 

Поради молодим

Перше, що радить Антон Фалтинський молодим бізнесменам, – залишатися собою, тобто мати в собі людяність. Цей принцип у роботі підприємця є вирішальним, тому це не просто слова. Завдяки людяності підприємці можуть легше розвивати свій бізнес і зберігати індивідуальність.

Також, на думку полтавського бізнесмена, ніколи не можна створювати бізнес коштом знищення оточення. Це стосується як місця, де реалізовуєте проєкт, так і найближчих людей, які допомагають у цьому. Приміром, у 90-тих «бізнесмени» нехтували будь-якими правилами гри й вбивали друзів заради наживи. На думку Антона Фалтинського, це неприпустимо.

У кабінеті Антона Фалтинського

Часто буває, що молодий бізнесмен не розуміє, що він так само залежний від суспільства. Як і воно від нього, тому важливо бути соціально відповідальним бізнесменом. Для цього потрібно бути активним учасником «змін у місті», підтримувати ідеї тощо.

Але найголовніше – у жодному випадку не співпрацювати з корупцією, яка підмінила поняття логічності в будь-якому процесі у країні:

«Не йти на співпрацю з корупцією: часто молоді бізнесмени на це погоджуються, адже так легше. Усе, що відбувається в країні – це відповідальність бізнесу, бо в нашій країні він утворився коштом корупційних схем. Скажи таке молодим і запальним – вони потухнуть, але треба це казати, бо це є правда».

У кабінеті Антона Фалтинського

Про плани

Антон Фалтинський активно працює над створенням асоціацій професіоналів у різних галузях. У такий спосіб утворюється спільнота, де рівні серед рівних створюють умови для рівних:

«Виходить, що зараз я працюю над важливими для України речами. Асоціацій має бути багато в різних галузях. Це класно, і з часом це буде позитив, бо це форма співпраці. У Полтаві тепер є ПАБ, Асоціація рекреаційних комплексів України, я був причетний до створення Асоціації архітекторів. Це база для нової синергійної основи».

Поради Антон Фалтинський дає виключно опираючись на власний досвід

Окрім цього, Антон Фалтинський розписує плани на рік і вже в листопаді цього року він виконав усе, що планував у 2019 році. Ба більше, бізнесмен має плани до свого 108 дня народження.

На його думку, планування і рух мають важливе значення у житті людини лише за умови, що вона прагне розвитку і хоче змінювати свій дім, своє місто і свою країну.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 4 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація