dfPmFafFrpOXCIT7

У п’ятницю, 11 січня, у мережі Facebook з’явилася фотографія статті з періодичного друкованого видання «Полтавський вісник» під назвою «Чому “Самопоміч” проти допомоги людям?».

У ній йдеться про те, що на черговому засіданні виконкому представники об’єднання «Самопоміч» не підтримали проект рішення в рамках програми «Турбота» про фінансування громадським організаціям передплати «Полтавського вісника»:

«На жаль, депутати цієї фракції не подумали про людей, котрі свого часу віддали власні сили і здоров’я для відродження країни після війни».

Полтавський вісник (Джерело - facebook.com/poltava.to)

Того дня заступник міського голови з юридичних питань, член «Самопомочі» Іван Сватенко на засіданні виконавчого комітету ініціював взагалі виключити питання про фінансування з порядку денного, але інші представники виконкому пропозицію Сватенка не підтримали.

Зрештою, міська влада таки виділила майже 1,5 млн гривень на передплату громадським організаціям «Полтавського вісника» на січень 2019 року.

До того, у вищезгаданій статті депутат міськради Андрій Матковський говорить, що «Самопоміч» намагалася зірвати добру справу.

У коментарі ЗМІСТу голова фракції «Самопоміч» у міськраді, депутат Дмитро Сенчакович повідомив, що така реакція «Полтавського вісника» є наслідком поступових ініціатив «Самопомочі» щодо невиділення цьому виданню бюджетних коштів:

«Є реальна причина: член виконкому й депутати від Самопомочіне голосували за виділення коштів громадським організаціям на підписку Полтавського вісника”. Свого часу ми вносили правку за виключення цього пункту з програми Турбота”, але вона не пройшла. Полтавському вісникуце не сподобалося, хоча на сьогодні він юридично не є власністю міста. Тому журналісти Вісника й написали те, що вважали за необхідне. По факту, вони просто хотіли кошти з міського бюджету. Участь Андрія Матковського в цій статті є беззаперечною, адже там є його коментар. Більше не знаю, оскільки оперую тільки фактами, за які відповідаю, а не чутками».

Заступник мера Іван Сватенко додав, що «Самопоміч» обговорює можливість звернутися до суду на «Полтавський вісник» задля спростування цієї статті:

«Прив’язувати неголосування за виділення коштів Полтавському віснику до того, що, начебто, Самопоміч виступає проти соціальних ініціатив – безглуздо. Це – обливання брудом політичних опонентів. Ми вже обговорили цю ситуацію й не виключаємо, що звернемося до суду для спростування. Проте судова практика показує, що всі оціночні судження журналістів у статтях спростувати майже нереально».

У свою чергу головний редактор «Полтавського вісника» Лариса Семеняга прокоментувала ЗМІСТу, що вищезгадана стаття є редакційною, і ніякого політичного замовлення в ній немає:

«Політична забарвленість може бути тільки в тому, що вони – депутати Самопомочі”. Більше політики тут не бачу. Представники цієї партії не голосували, щоб громадські організації отримали кошти на підписку. Це редакційна стаття, оскільки передплата безпосередньо нас стосується. Ми постійно спілкуємося з нашими читачами. Є такі, у кого немає грошей на хліб, і вони запитують, чи потурбується про них міська влада. Також громадські організації звертаються з проханням допомогти оформити передплату. Прекрасно, що молоді люди стають депутатами: вони мають гаряче серце, але їм би трішки сталого розуму, щоб це поєднати. Адже неможливо викреслити з життя пенсіонерів, АТОвців. Можливо, не всім подобається, що саме наша газета цим займається, але це вже інше питання».

Нагадаємо, минулого року міська рада офіційно вийшла із засновників видання «Полтавський вісник». Але це не заважило перед новим роком виділити на діяльність газети у 2019 році 199 тисяч гривень.

Loading...