PcOWN5PwB77dofMQ

Суд заарештував Mercedes-Benz AMG G 63 В’ячеслава Кременчуцького, який нібито подарував Валерію Головку один з підрядників щодо прибирання доріг області.

Про це стало відомо з відповідної ухвали, оприлюдненої в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Так, детективи Національного антикорупційного бюро вимагали накласти арешт на авто, яке вилучили під час обшуків  по справі корупції в обласній держадміністрації.

Нагадаємо, за даними правоохоронців, керівництво ОДА систематично вимагало хабарі з Альберта Уварова – директора консорціуму «Альві Род». Зокрема, у 2017-му році на вимогу Андрія Пісоцького підприємець придбав Mercedes-Benz AMG G 63 і подарував його Валерію Головку на день народження. Автомобіль, що обійшовся у 320 тис. доларів, «записали» на В’ячеслава Кременчуцького. Останній був помічником Валерія Головка, коли той був народним депутатом.

Також правоохоронці клопотали, аби авто передали на зберігання Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами одержаними від корупційних злочинів.

З тексту ухвали відомо, що автомобіль вилучили поблизу будинку на Садовій,3, де проживає Валерій Головко. Те, що ймовірно саме Валерій Головко, а не В’ячеслав Кременчуцький є власником авто, детективам повідомив і власник гаражу.

Також детективи вказують, що доходи В’ячеслава Кременчуцького за період 2013-2017 рр. становлять 1,8 млн грн, що вдвічі менше, ніж вартість автомобіля. Тому є сумніви, що він мав змогу його придбати.

Адвокат фігурантів заперечував проти арешту, адже жодній людині по цій справі не повідомлено про підозру. Слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва клопотання детективів задовольнив частково: на автомобіль наклали арешт, але на зберігання до Нацагентства управління активами не передали.

Довідково.

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами одержаними від корупційних злочинів створене у 2016-му році. Його завдання – зберігати та ефективно розпоряджатися активами, що конфісковані у кримінальному провадженні.

Зауважимо, раніше детективи НАБУ домоглися арешту готівки (179 тис. євро), яку під час тих же обшуків вилучили в квартирі радника першого заступника голови ОДА Андрія Пісоцького – Олександра Літвінова.

Нагадаємо, що Валерія Головка в результаті цього скандалу звільнено з посади голови ОДА, замість нього тимчасовим виконуючим обов’язки призначили Романа Товстого. Сам Головко раніше заявляв про свою непричетність до цієї справи й наголошував, що має неспростовні докази своєї правоти, проте загалу він їх не надав.

У самій ОДА наприкінці лютого консорціум «Алві Род» назвали аферистами, проте не прокоментували наведені факти по суті.

Loading...