IMG_6762 copy

У Полтавській обласній прокуратурі відбулася зустріч щодо проблем з використанням та збереженням архітектурних пам’яток у Полтаві.

Про це 18 жовтня розповіла депутатка Полтавської міської ради Юлія Городчаніна. На зустрічі депутатської групи «Збережемо Полтаву» з керівником Полтавської обласної прокуратури обговорювали одразу кілька проблем.

Будинок Полтавського дворянського зібрання. Полтавське районне управління поліції нині виконує розшукові дії для встановлення причини загоряння у пам’ятці, що сталося 9 грудня 2020 року. Також завершили одну з експертиз для просування справи. У прокуратурі кажуть, що після отримання експертиз, одразу після цього позиватимуться до ТОВ «Старнайт» про демонтаж незаконної прибудови. За результатами експертиз стане відомо про винуватість чи невинуватість орендарів у пожежі. Нині ж у будівлі тривають протиаварійні роботи.

Вигляд пам'ятки до протиаварійних робіт

Висотність в історичному ареалі. Прокуратура хоче скасувати історико-архітектурний план, що є складовою генерального плану Полтави. У ньому зазначено, що висотність забудови може перевищувати 23 м, але це суперечить законодавству України. Приміром, на вул. Пилипа Орлика, 26 збудували новий житловий будинок. Його висотність мала не перевищувати 23 м, але у Полтавській обласній прокуратурі кажуть, що компанія-забудовник і підрядник порушили цю вимогу та разом з посадовцями підробили дані у документах. Нині у суді розглядають позов прокуратури до міської ради щодо скасування ухваленого генерального плану.

Будинок на вул. Пилипа Орлика

Прибудови до кооперативного коледжу. Торгівельний будинок на вул. Небесної Сотні, 9/17 визнали щойно виявленою пам’яткою архітектури. Влітку 2021 року там з’явилося 2 прибудови. У прокуратурі заявили, що справу закривати не планують.

Додамо, що у Полтаві також триває забудова за Кадетським корпусом. Вона лишається законною, бо Мінкультури відмовили в оскарженні рішення полтавського суду. Нині там пропонують викупити місце для паркування по завершенню будівництва.

Loading...