Краєзнавчий музей Полтави презентував речі, знайдені в Більському городищі

Автор: Каріна Тютюнник, 14 серпня, 16:10

Фото: Краєзнавчий музей відкрив виставку речей скіфського періоду. Фото з виставки харківського Музею археології (Автор - Павло Пахоменко)


Полтавський краєзнавчий музей сьогодні відкрив виставку предметів скіфської культури, знайдених під час розкопок на території Більського городища, що на Котелевщині.

Експозицію приурочили до Дня археолога, який в Україні щороку відзначають 15 серпня. 

Нова виставка краєзнавчого музею – це результат досліджень Більського городища протягом останніх 10-ти років. Там представлено близько 800 пам’яток всесвітнього значення – це, переважно, залишки посуду. Належать вони музею-господарю виставки, музею археології ХНУ імені Каразіна та Історико-культурному заповіднику «Більськ» Полтавської ОР. Власне за ініціативи директорів цих трьох закладів і відкрилася виставка «Більське городище в дослідженнях українських археологів».

Виставка в Музеї археології Харківського національного університету імені Каразіна (Автор - Павло Пахоменко)

Представлені на виставці експонати мають величезну значимість для дослідників. Адже свідчать про те, що Більське городище і є тим древнім містом Гелон, про яке писав Геродот. Також знайдені речі допомогли археологам встановити, коли Більське городище утворилося – третя чверть 6-го століття до н. е. А ще, знахідки вкотре доводять, що скіфські поселення мали економічно-розвинені зв’язки з нинішніми європейськими країнами.

На виставці – найвиразніші експонати серед тих, що можна представляти за таких умов охорони та відеоспостереження, яке є у краєзнавчому музеї. Золотих прикрас, грецького імпортованого посуду чи, інших дороговартісних виробів тут немає.

Виставка речей скіфської культури у краєзнавчому музеї (Джерело - adm-pl.gov.ua)

Немає на виставці і знахідок цьогорічних розкопок Більського городища. Адже зараз вони знаходяться в Харківській філії Національного науково-дослідного реставраційному центру України. Адже, щоб знахідки зберегти, вони проходять певний процес.

«Після того, як знахідки вилучають з місця розкопок, їх очищають, при необхідності опрацьовують спеціальним розчином, аби крихкі предмети не руйнувалися далі, та інше, – пояснює директор історико-культурного заповідника «Більськ». – І лише після цього пам’ятки виставляються у музеях. На загальний огляд їх представлять в квітні-травні наступного року».

Наступного року дослідження Більського городища та місця поховання скіфів продовжаться. А для того, щоб полегшити науковцям роботу, в області нині розробляють відповідну програму, якою передбачено виділення коштів для придбання обладнання, яким користуються при розкопках.

Також, в рамках програми, студенти історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету зможуть проходити практику не лише в бібліотеці, а й долучитися до розкопок. 

Виставка знахідок Більського городища (Джерело - poltava.today)

Нагадаємо, нещодавно група науковців спільно зі студентами ХНУ ім. В.Н. Каразіна у ході археологічної експедиції, що відбувалася на теритoрії «Історикo-культурнoго заповідника «Бiльськ», розкопали унікальні екземпляри скіфського періоду.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

Опублікована: 14 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація