e01LoX7n2DV11Vnc

2-го лютого в Галереї мистецтв відкрили виставку картин «Кругла площа – архітектурне серце Полтави» з приватної колекції Олега Денисенка – полтавського колекціонера та мецената. На виставці представлені картини восьми художників. Колекціонер Олег Денисенко започаткував проект з увічнення ансамблю Круглої площі, показавши його минувшину та сьогодення, відображені в картинах, листівках та фотографіях. Автор запропонував взяти участь […]

2-го лютого в Галереї мистецтв відкрили виставку картин «Кругла площа – архітектурне серце Полтави» з приватної колекції Олега Денисенка – полтавського колекціонера та мецената. На виставці представлені картини восьми художників.

Колекціонер Олег Денисенко започаткував проект з увічнення ансамблю Круглої площі, показавши його минувшину та сьогодення, відображені в картинах, листівках та фотографіях. Автор запропонував взяти участь у проекті художникам-полтавцям і зобразити ансамбль через своє бачення, ‒ у своєму стилі, техніці.

На виставці представлені твори полтавських майстрів пензля: Лариси Лукаш, Дениса Зозулі, Марини Рожнятовської, Дениса Городничого, Юлії Мохірєвої, Анатолія Лаврененка, Віктора Шершня, Володимира Попенка. Протягом року вони створювали картини, на яких зобразили будівлі ансамблю.

Автори картин

«Кругла площа – родзинка Полтави. Мені хотілося показати, якою вона була у різні часи свого існування і у різні пори року. До нашого часу дійшли світлини перших полтавських фотографів, зокрема Хмелевського, на яких і зображені будівлі ансамблю. У мене в колекції є й чимало поштових листівок із видами Полтави. Особливо цікаві листівки, випущені з початку ХХ століття», ‒ говорить колекціонер.

Віктор Шершень, один із художників, картини якого представлені на виставці, зазначає, що спочатку скептично поставився до пропозиції взяти участь у проекті. Адже всі споруди йому здавалися досить однотипними. Але потім, коли він пройшовся по колу площі, ще раз подивився на них, виявив, що кожна зі споруд є особливою, вартою уваги.

Виставка Кругла площа – архітектурне серце Полтави

На відкриття виставки завітало близько ста поціновувачів мистецтва. А розважали відвідувачів, грою на саксофоні, студенти музичного училища імені М.В.Лисенка.

Анна та Вікторія розповідають, що вони з Луганську. У Полтаві мешкають близько чотирьох років і часто відвідують такі заходи.

«Я дуже люблю Полтаву. ЇЇ архітектуру, культуру, людей. Люблю і ансамбль Круглої площі, часто там прогулююсь. Всі картини дужу подобаються, але особливо – Марини Рожнятовської. Взагалі дуже чудово, що люди просто так можуть прийти, поспілкуватися, помилуватися мистецтвом», ділиться Анна.

Анна та Вікторія, прийшли помилуватися картинами

Кожен охочий зможе завітати на виставку до 25 лютого. Роботи представлені у виставковій залі художнього музею.

Виставка Кругла площа – архітектурне серце Полтави

Виставка Кругла площа – архітектурне серце Полтави

Виставка Кругла площа – архітектурне серце Полтави

Виставка Кругла площа – архітектурне серце Полтави

IMG_5424

 

 

Loading...