IMG_8596-70 copy

14 січня депутати Полтавської обласної ради зібралися на позачергову сесію. Головне питання засідання – підвищення тарифів. Найчастіше обговорення загострювалися довкола тарифу на розподіл природного газу.

Ще напередодні сесії поблизу приміщення розпочався мітинг. Жителі Полтавщини прийшли з плакатами під обласну раду і намагалися пройти до зали. Частині з них це вдалося.

За пів години до початку засідання мітингувальники вимагали, щоб депутати вийшли до них. Усередині натовпу частина протестувальників обговорювала ідеї перекрити прохід до зали, але інші були проти цього. Вони говорили, що депутати самі зібралися розв'язувати проблеми з підвищенням тарифів, тому заважати немає сенсу.

У порядку денному сесії усі питання, звернення та обговорення стосувалися тільки проблем за тарифами. До розгляду порядку денного полтавець Роман Стегній встав з місця у залі і почав перебивати голову Полтавської облради Олександра Біленького. Тоді підійшов до трибуни і звертався до депутатів. До нього приєдналися інші мітингувальники.

Тим часом Юлія Петушинська тримала плакат проти збільшення тарифів і звернулася до голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, доки він сидів у президії.

Олег Синєгубов сказав, що облдержадміністрація зробила все можливе, щоб вплинути на тарифну політику. Також ПОДА не погодила жодного тарифу організаціям, де було підвищення тарифів:

«Ми готові виступати майданчиком щодо переговорів у межах своїх функціональних повноважень та компетенцій», – сказав Олег Синєгубов.

Олександр Біленький попросив правоохоронців навести порядок, а поведінку мітингувальників він назвав спробою зірвати сесію. Депутати теж не підтримали мітингувальників, хоча сказали, що зібралися аби розв'язувати проблеми з тарифами.

Після цього депутати заслухали інформацію представників газорозподільних компаній Полтавщини про формування тарифів і почали критикувати їхню роботу.

Головний інженер компанії «Полтавагаз» Олександр Чухрай розповів, що підприємство стурбоване ситуацією щодо тарифоутворення. Своєю чергою депутати Полтавської обласної ради та голова Полтавської облдержадміністрації критикували роботу компанії.

Наразі 40% вартості на транспортування газу становить вартість технологічного газу, який необхідний для роботи компанії. На думку Чухрая, щоб зменшити вартість розподілу необхідно врахувати місцевий газ., який видобувають на Полтавщині. Це вплине на зниження тарифу на природний газ і дасть змогу переглянути тариф на розподіл газу. Зараз транспортування коштує 2,31 грн за м³:

Депутати запитували представника «Полтавагазу» про відключення споживачів від газопостачання. Олександр Чухрай каже, що наразі це можливо не через борги, а через технічний стан мереж.

Натомість головоа Полтавської ОДА Олег Синєгубов каже, що підприємство «прикривається» несправністю мереж, що відмикати від мережі боржників і в умовах децентралізації це стало проблематичним:

«Відключення у громадах сталися по вашому підприємству в області. У нас були ситуації щодо електроенергії, але ми все вирішили по укладенню договорів. Головне повертатися до громадян обличчям. […] Ви використовуєте питання технологічного пошкодження мереж як підставу для відключення, а насправді відключаєте через невиплату. У мене дуже обмежені повноваження, щодо впливу на ваше підприємство, але я особисто буду звертатися до правоохоронців, щоб перевірили всі ці факти».

Генеральний директор компанії «Лубнигаз» Ігор Кондратенко розповів депутатам, що 14 січня робоча група їхнього підприємства працювала над зменшенням тарифу. Також компанії вдалося домовитися про продовження співпраці з місцевим цукровим заводом. Це підприємство споживає майже 15% газу «Лубнигазу».

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов каже, що підприємство заклало 168 млн 253 тис. грн прибутку на цей рік. Це враховано у новому тарифі на розподіл газу. На 2021 рік «Лубнигаз» запланували отримати чистого прибутку 11,8 млн грн. Ще 135 млн грн планують витратити на компенсацію витрат і збитки минулих операцій 135 млн грн з 2015-2020 років боргів. Олег Синєгубов каже, що борги попередніх років можна тепер «розбивати» на 15 років, а не вкладати у вартість тарифу, щоб заробити за 1 рік на споживачах.

 У «Кременчукгазі» запланували прибуток у 23 млн грн.

Богдан Оксененко, очільник «Кременчукгазу»


«Гадячгаз» заклав на 2021 рік 7 млн грн прибутків. З них 2,2 млн на інвестиційні програми, 4 млн грн на компенсації через зменшення обсягів, а 19 тис. грн становить прибуток підприємства.

Також на сесії вирішили звернутися до керівництва держави  з вимогою накласти мораторій на підвищення комунальних тарифів з 1 січня та підтримали звернення до регулятора тарифів. У зверненні вказали такі вимоги:

  • запровадити мораторій на підвищення житлово-комунальних тарифів з 1 січня 2021 року і до кінця карантину;
  • перерахувати вартість газу;
  • запровадити для Полтавщини пільговий тариф на газ, що становитиме 50% від загальнодержавного. При цьому зберегти в Україні єдиний тариф;
  • виконати аудит показників, що впливають на тариф тощо.

15 січня поблизу Полтавської ОДА зібрали мітинг проти підвищення тарифів.

Loading...