Лікар з Полтавщини поїхав до Італії надавати допомогу у боротьбі з коронавірусом

У суботу, 4 березня, до Італії вирушила група з 20 лікарів, серед яких є полтавець.
Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов 6 квітня.
Від Полтави до Італії полетів Дмитро Шкурупій – завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії УМСА, доктор медичних наук, професор. За його словами, медик добровільно підписав згоду і вирушив до Італії:
«Є лікар, який підписався, що згоден поїхати до Італії та перейняти досвід у лікарів в Італії, які працюють у майже військових умовах. Сподіваємося, що все вийде і знання, які він отримає зможе впроваджувати на Полтавщині у боротьбі з поширенням хвороби, а не з нею самою. Тому я ще раз прошу жорстко дотримуватися умов карантину».
Дмитро Шкурупій допомагатиме медикам у Мілані. Україна забезпечує оплату та захист лікарям, а італійська сторона – проживання й харчування.
Додамо, що на 14 днів в Італію поїхали 20 українських медиків для надання допомоги, а також перейняття досвіду у боротьбі з коронавірусом. Вони допомагатимуть лікарям у регіоні Марке.
Станом на 10:00 6 квітня, в Україні підтвердили 1319 випадків коронавірусу. З них 11 на Полтавщині:
- 68-річна кременчужанка – стала першою офіційною зафіксованою інфікованою, випадок підтвердили 28 березня в Кременчуці. 1 квітня, ПЛР-тест підтвердив випадок інфікування в її доньки. Обидві жінки ізольовані до боксів в інфекційному відділенні ЛІЛ «Кременчуцька».
- 2 квітня коронавірус підтвердили у матері 76 років та її доньки з Кременчука. Вони контактували з прибулими з Угорщини рідними. Обох госпіталізували 24 березня до інфекційного відділення ЛІЛ «Кременчуцька»;
- 69-річний чоловік з Кременчука. Його госпіталізовано до інфекційного відділення;
- жінка 28 років з Горішніх Плавнів;
- 63-річний чоловік з Горішніх Плавнів;
- 60-річна жінка з Горішніх плавнів;
- чоловік 36 років з Горішніх плавнів;
- 43-річний чоловік з Машівки Машівського району;
- чоловік з Миргорода. Його госпіталізовано в обласну клінічну інфекційну лікарню у Полтаві.
ЗМІСТ писав, куди звертатися, виявивши в себе кашель чи температуру. А також як і кому потрібно носити маску.