Матковський не готовий підтримати обмеження нічної торгівлі алкоголем у запропонованому вигляді та закликав до референдуму

Автор: Віталій Крицький, 18 квітня, 11:49

Фото: Андрій Матковський запропонував вирішити на референдумі, чи обмежувати нічну торівглю алкоголем (Обкладинка Юлії Деркач)


Сьогодні, 18 квітня, у Полтавській міській раді пройшло чергове обговорення з приводу проекту рішення щодо обмеження продажу алкоголю в нічний час.

На засідання були запрошені голови депутатських фракцій, представники патрульної поліції, Держпродспроживслужби, ДФС.

Голова «БПП» у міській раді Андрій Матковський сказав, що його фракція не готова голосувати за обмеження нічної торгівлі алкоголем у такому вигляді, як його планують прийняти:

«Це теж саме, що стоїть знак про обмеження швидкості руху в 60 км. І що, хтось дотримується цього? Прийнявши цю ініціативу (обмеження продажу – прим. автора), ми знімемо з себе відповідальність. Ні, ми хочемо почути думку громади, і ухвалити рішення відповідно до волевиявлення. Референдум може відбутися вже восени. Окрім того я пам’ятаю часи Горбачова, коли замість алкоголю збільшилося вживання наркотиків, одеколонів тощо. Це – не вихід».

Андрій Матковський

У цілому Андрій Матковський зазначив, що підтримує ініціативу про обмеження, але, на його думку, контролювати видачу дозволів різним тимчасовим спорудам і «наливайкам» на торгівлю алкоголем насамперед повинна Державна фіскальна служба. Депутат переконаний, що зараз видача ліцензій – хаотична, і ніхто це не контролює:

«І взагалі, наприклад, нам нічого не заважає вже зараз зменшити кількість “наливайок”. У нас наразі заборонено торгувати алкоголем і сигаретами біля школи. І що, хтось цього дотримується? Потрібно першочергово зменшити кількість цих точок. І працювати в правовому полі», – резюмував Матковський.

Депутат від «БПП» Олександр Глазов також виступив проти обмеження, адже, на його думку, молодь почне вживати наркотики, оскільки їх, переконаний Глазов, простіше буде придбати.

У свою чергу ініціатор обмеження, депутат від «Рідного міста» Едуард Волков, вкотре зазначив, що є зацікавлені особи, підприємці-лобісти, які, різним чином блокують рішення про введення обмеження:

«Якщо, наприклад, Євген Дикань заявляє, що хтось не голосуватиме за заборону нічної торгівлі, а на міжфракційних обговореннях всі мовчать… Про що це каже? У нас попереду громадські слухання, під час яких (як і на запропонованому референдумі) містяни матимуть змогу висловити свою позицію».

Також Волков приводить порівняння з Кримінальним кодексом: депутати, які не підтримують заборону, є співучасниками злочину:

«Є в ККУ таке поняття як приховування злочину. Той, хто його приховує, є співучасником. Це як приклад. Тому я вважаю, що депутати, які не підтримують ініціативу про обмеження нічної торгівлі алкоголем, є, відповідно, співучасниками злочину. Це як аналогія. Адже ми розуміємо і знаємо, скільки правопорушень вчиняється вночі у стані алкогольного сп’яніння».

Представники поліції, як і раніше, підтримали обмеження, оскільки, на їхню думку, це вбереже громадян від спонтанного вживання алкоголю і зменшить кількість правопорушень у нічний час.

Зауважимо, що на обговорення не прийшли представники ВО «Батьківщини», «Свободи» та «Совісті України», СДП. Голова «свободівців» у міськраді Юліан Матвійчук попередив, що захворів, а Григорій Сахно, керівник фракції «Совість України», не зміг прийти по причині відрядження, як він сам зазначив.

Нагадаємо, голова ГО «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань повідомляв, що, за його інформацією, не всі фракції готові підтримати ініціативу депутата Едуарда Волкова щодо обмеження продажу алкоголю в нічний час.

Нагадаємо, можливість заборони продажу алкоголю в нічний час полтавські депутати вперше обговорили 23 листопада 2018 року.

Опублікована: 18 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація