Полтавський підприємець запевняє, що в депутатів не вистачає голосів для заборони нічної торгівлі алкоголем

Автор: Віталій Крицький, 17 квітня, 18:30

Фото: Євген Дикань та Едуард Волков (Обкладинка Юлії Деркач)


За інформацією голови ГО «Підприємці Полтавщини» Євгена Диканя, щонайменше двоє голів депутатських фракцій у Полтавській міськради проти введення обмеження на нічну торгівлю алкоголем.

Нагадаємо, депутат від «Рідного міста» Едуард Волков говорив, що рішення про обмеження нічного продажу алкоголю можуть прийняти вже наприкінці весни – початку літа. На думку Волкова, депутати міськради готові підтримати його ініціативу.

У свою чергу ГО «Підприємці Полтавщини» виступає проти обмеження на продаж алкоголю вночі, переконуючи, що реалізація спиртних напоїв відбуватиметься в тіньовому секторі. Керівник організації Євген Дикань запевнив, що депутатських голосів не вистачить для прийняття заборони:

«Для того, щоб запровадити таку ініціативу, насамперед потрібно розібратися з незаконною реалізацією безакцизного алкоголю. Ми вже зібрали близько тисячі підписів полтавців , і вони зазначили, що не хочуть купляти алкоголь у таксистів або в різних “точках”. Зі свого боку я спілкувався з різними депутатами, і дехто точно не готовий підтримувати, як вони кажуть, піар Волкова. Я нещодавно зустрічався з головами двох фракцій – вони категорично проти обмеження, і їхні депутати не голосуватимуть за цей проект».

Дикань переконаний, що якби це питання вирішували на сесії міської ради вже сьогодні, то депутати точно не підтримали б цю ініціативу.

Можемо припустити, що мова йде, насамперед, про представників. «Батьківщини». ЗМІСТ писав, що депутати цієї фракції Олег Бєлоножко та Дмитро Петров мають у власності МАФи (принаймні, отримували дозволи на їх зведення). Зокрема, в Петрова є відповідні кіоски на зупинці Зигіна.

Окрім того, депутат від «Батьківщини» Андрій Соколов при розгляді цього проекту рішення ще в 2018 році говорив, що скептично ставиться до подібних обмежень, адже, як сам зазначав, вивчав досвід заборони в Києві. Соколов запевняв, що в столиці після відповідного рішення зросла тіньова торгівля алкоголем.

Можливість заборони продажу алкоголю в нічний час полтавські депутати вперше обговорили 23 листопада 2018 року.

Згідно з відповідним проектом рішення, який опублікували 18 березня 2019 року на сайті Полтавської міської ради, передбачається заборона продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв (крім закладів ресторанного господарства) на території Полтави з 22-ї до 8-ї години. Поки цей проект на стадії дискусій та обговорень.

Додамо, що Члени ради підприємців Полтави поки не дійшли до спільної думки щодо заборони продажу алкоголю в нічний час доби.

ЗМІСТ вже проводив експертизу, чи варто обмежувати продаж алкоголю в нічний час.

Опублікована: 17 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація