Міська влада Полтави хоче заборонити продавати алкоголь у нічний час

Автор: Віталій Крицький, 23 листопада, 15:35

Фото: Міська влада хоче заборонити продавати алкоголь уночі (Джерело - GTAViceCity)


Відповідний проект рішення міськради депутати розглянули сьогодні, 23 вересня, на бюджетній комісії. Цей регуляторний акт ще не виносять на сесію, він має пройти додаткові обговорення, зокрема громадські.

Згідно з проектом рішення, заборона діятиме протягом 21:00-08:00 у зимовий період (з 1 листопада по 1 квітня), а у літній період (з 1 квітня по 1 листопада) продовж 22:00-08:00. Обмеження не стосується закладів громадського харчування (кафе, ресторанів).

За словами ініціатора проекту, депутата міськради від партії «Рідне місто» Едуарда Волкова, «наливайки», які продають алкоголь вночі є першопричиною правопорушень, хуліганства і порушення громадського порядку вночі.

Проте депутат від «Батьківщини» Андрій Соколов зазначив, що зв'язувався з Київською міськдержадміністрацію для детального вивчення цього питання й переймання досвіду, проте висновки невтішні: криміналітет почав покривати нелегальний продаж алкоголю, відповідно, зросла тіньова торгівля. Окрім цього Соколов зазначив, що за його інформацією, алкоголь, який вживають у так званому в «алкопарку» в більшості випадків є сурогатом, який не купують у магазинах. Тому, вірогідно, заборона продажу алкоголю в магазинах особливо не вплине на кількість пляшок і п'яних людей на вулиці.

Депутат від БПП Андрій Матковський додав, що в майбутньому буде сформований спеціальний список громадських місць, де вчиняється найбільше правопорушень у стані алкогольного сп'яніння, для посилення контролю за цими місцями, особливо за продажем алкоголю в нічний час у прилеглих МАФах.

Нагадаємо, 3 вересня на сайті міськради з’явилася петиція про продаж алкоголю в нічний час. Автор ініціативи Сергій Лях вимагає заборонити продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв після 22:00. Станом на сьогодні петиція набрала необхідну кількість голосів (251).

Додамо, що 25 квітня 2018 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових». Згідно з ним, сільські, селищні чи міські ради можуть встановлювати заборону продажу алкоголю у визначений рішенням час доби. У двох містах Полтавської області вже заборонили продавати алкоголь у нічний час: у Миргороді з 22:00 до 8:00, у Хоролі з 22:00 до 6:00.

Опублікована: 23 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}



Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація