Мешканці Макухівки заявили про байдужість полтавської влади до пожежі на сміттєзвалищі: проблему хочуть визнати надзвичайною ситуацією

Фото місцевих жителів
Начальник КАТП-1628 готує документи для визнання пожежі на Макухівському сміттєзвалищі надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Понад 2 місяці жителі Макухівки страждають від задимлення, а загоряння поки не вдається ліквідувати. Місцеві готові перекрити дорогу до звалища для сміттєвозів, але не роблять цього тільки через війну.
Про це відомо з засідання депутатської комісії Полтавської міської ради 26 січня.
Підземне загоряння на сміттєзвалиші триває кілька місяців. Жителі села поблизу нього приїхали до міської ради зі скаргами на бездіяльність влади та комунальників. Активістка Влада Орлова пише, що вони піднімали ці питання 2 роки поспіль, але зрушень у ситуації немає. Натомість є пожежа, яку не вдається загасити:
«Зранку в 101 телефонуємо. Диспетчер каже, що зв’яжеться з КАТП-1628. У них камери там є, але вони не повідомляють про загоряння. Так виходить замкнуте коло. Вони їдуть, бо ми їм дзвонимо постійно. Там усе не переходить у відкрите вогнище, а воно вже горить і постійно палає. Одна сторона з чотирьох повністю охоплена вогнем. Від ДСНС приїжджає 1 машина, але її не вистачає. На нашу думку, КАТП нічого не робить. Усі володіють ситуацією, але ніхто не вдається до дій».
Місцеві розповіли, що у новорічну ніч задимлення довкола звалища було критичним: жителі не бачили сусідів, що живуть поруч, а в будинках уже з’являється запах диму.
«Коли горить звалище, кожен з Полтави має до цього відношення, бо всі викидають сміття. Ми розуміємо, що там горить у тих пакетах, але немає контакту жодного, ніхто не звертає на це уваги. Торік ми говорили, що потрібна земля, потрібно пересипати. Воно постійно горить, але зараз – дуже масштабно», – каже Влада Орлова.
Керівник КАТП-1628 Артем Іванюк говорить, що розуміє обурення людей, але спростовує їхню думку про байдужість комунальників щодо цієї теми:
«Я розумію, що це наболіла тема. Так трапилося у цьому році. Я не розумію чому саме зараз, бо влітку, коли пожежі мали себе проявити, їх було 2-3. А з осені почалося. Горіння там підземне й палає десятиліттями. Ускладнило ситуацію те, що цьогоріч для пересипання матеріалу не було. Кошти на це не закладали. Зараз я подав пропозиції, щоб ми закупили пісок. Я до УЖКГ звернувся і вони 4,5 млн грн на пісок мають виділити, щоб засипати з боку Макухівки».
За даними Артема Іванюка, наприкінці січня рятувальники планують привезти спеціальне обладнання на сміттєзвалище. Йдеться про танковий двигун, щоб збільшити набір води й загасити пожежу. Нині ж ситуація для місцевих жителів видається критичною.