Екскурсія у музеї
Екскурсія у музеї

(Фото – Полтавська ОВА)

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відвідав державний історико-культурного заповідник «Поле Полтавської битви».

Заступниця директора з наукової роботи Людмила Шендрик провела для нього екскурсію, а потім відбулося обговорення дерусифікації та долі низки пам’ятників у Полтаві, що встановлені на честь Полтавської битви. Про це повідомили 3 серпня у Полтавській обласній військовій адміністрації.

Бажання російського царя Петра I та його наступників віншувати перемогу над шведами під Полтавою вилилося у складну дискусію сьогодення. Що робити з пам’ятниками на честь Полтавської битви? Однієї та остаточної відповіді містяни сьогодні не мають, зокрема, через відсутність майданчика для дискусій чи опитувань.

Через це фахівці «Поля Полтавської битви» організували екскурсію для експертів робочої групи, що займається перейменуванням вулиць у Полтаві. У межах неї розповіли про міфи, що пов’язані з монументами тощо. Наш великий матеріал з цієї події шукайте за посиланням.

Не дивина, що Полтавська битва стала масштабною подією й мала далекосяжні наслідки для Європи. Навіть сьогодні європейці продовжують нею цікавитися. Далекі, але не забуті події на полі баталії й досі потребують детального вивчення, адже насправді загадок лишається більше, аніж відповідей. Про міфологізацію баталії та справжню історію ми розповідали тут.

Нагадаємо, очищення міського простору Полтави від назв вулиць, що прославляють російських чи радянських діячів, подій чи міст, розпочнуть з перейменування урбанонімів з русизмами й помилками.

Вулиці, які перейменовуватимуть першими, можна знайти тут.

Loading...