YJpAJ9eJMxc3RT0u

Незвичний для Полтави майстер-клас «Мистецтво живопису сумі-е» провели в культурному центрі «Новий Акрополь». Такі мистецькі заходи для організаторів не рідкість, бо саме за проханнями відвідувачів влаштовують тренінги, навчальні лекції та семінари. Культуру Японії вважають унікальною за своєю суттю — тією, що колись прийшла з Китаю, адаптувалась і стала рідною саме країні, з якої сходить Сонце. […]

Незвичний для Полтави майстер-клас «Мистецтво живопису сумі-е» провели в культурному центрі «Новий Акрополь». Такі мистецькі заходи для організаторів не рідкість, бо саме за проханнями відвідувачів влаштовують тренінги, навчальні лекції та семінари.

Культуру Японії вважають унікальною за своєю суттю — тією, що колись прийшла з Китаю, адаптувалась і стала рідною саме країні, з якої сходить Сонце. В унікальності японського стилю залишили відбитки і географічна ізольованість, специфічний клімат, часті землетруси і тайфуни. Вони вилилися у сприйняття природи, як живої істоти, і у здатність отримувати насолоду від краси, що щезне за мить, говорить куратор тренінгу Владислава Попович:

«Намагаємося донести учасникам майстер-класу, що все буденне – минуще, а гармонія з природою вічна. Пропонуємо самим створювати малюнки. При чому робити це так, як прагне їхня душа. Зараз хочемо відтворити фарбою на рисовому папері квіти».

Що це за мистецтво, можна зрозуміти із самої назви: слово сумі-е – це поєднання двох японських слів, які в перекладі означають «туш» (сумі) і «живопис» (е). Тобто сумі-е – це тип монохромного живопису, схожий на акварель, пояснює Владислава Попович.

Малюнок сумі-е

Відмінність живопису сумі-е в тому, що в ньому присутні тільки чорний колір, інколи червоний, а також широка гама сірих кольорів туші, розчиненої у воді. Все це здається лише справою техніки, однак дуже важливий при цьому і філософський зміст.

Головне в сумі-е — натхнення, картину малюють відразу, без ескізів. Саме натхнення водить пензлем художника, швидко і безупинно. Тому майстерність має таке значення. Свідомість має бути ясною, адже картина вже існує у вашому серці, не треба нічого вигадувати. Просто дозвольте пензлю малювати лінії, наголошують на майстер-класі. Кожна картина неповторна, її не можна скопіювати, бо малюють серцем. У ній важливі не тільки композиція і тема, а й натиск, рух руки.

Учасниці тренінгу

Учасники тренінгу – жінки. У вихідний день вони виділили час для себе, жодна з них раніше не малювала, тим більше у такій техніці. Однак кожна задоволена, ділиться враженнями і відкриває нову себе.

Сумі-е вже давно перетнув японські кордони, тисячі людей у всьому світі займаються традиційним японським живописом. Щодо сьогоднішнього дня, то на професійному рівні його малює дуже невелика кількість людей у всьому світі. А от як захоплення сумі-е зустрічається часто. В усякому разі, не рідше андеграундних течій.

Loading...