Адвокатка з Полтави організувала схему для ухилянтів за хабарі, у справі фігурує МСЕК – СБУ

Адвокатку з Полтави та заступника директора інформаційного центру місцевого вишу затримали.
СБУ викрила нову «схеми ухилянтів» на Полтавщині. Про це повідомили в СБУ у Полтавській області та Полтавській обласній прокуратурі 1 листопада. У схемі задіяли МСЕК.
Адвокатка організовувала виїзд з України
Спільники пропонували ухилянтам оформити документи для перетину кордону та відстрочки від мобілізації. Вартість таких послуг становила до 5,5 тис. доларів США.
Організаторкою була місцева адвокатка. Для цього вона домовилася з декількома посадовцями місцевого МСЕКу. За гроші фігурантка пропонувала своїм клієнтам оформити інвалідність на близьких родичів, і таким чином виїхати з ними за кордон у якості супроводжуючих осіб.

Адвокатці повідомили про підозру за статтею про незаконне переправлення людей через державний кордон України. Їй загрожує позбавлення волі терміном до 9 років.
Корупційні скандали зі МСЕК
ЗМІСТ писав, що полтавська МСЕК фігурує у справі про хабарництво за групу інвалідності.
Лікарку приватної клініки «Панацея Здоров’я» у Полтаві затримали під час отримання хабаря 20 вересня. З матеріалів справи відомо, що вона планувала поділити його з посадовцями Неврологічної медико-соціальної експертної комісії у Полтаві.
Хабар для МСЕК у Полтаві
З матеріалів справи відомо, що ідея взяти хабаря у медикині з’явилася у травні 2023 року. Тоді до жінки на прийом прийшов пацієнт, який підлягає призову, але хоче виїхати до Німеччини. Вона сказала, що зможе допомогти і зв’язалася з членами МСЕКу. Колегам жінка повідомила, що має охочого виїхати за кордон.
Після цього вирішили, що комісія може допомогти пацієнту отримати ІІ групу інвалідності та перетину кордону України. Вирішили, що це коштуватиме 5 тис. 500 доларів. Лікарка у розмовах вказувала, що без хабаря для МСЕК рішення щодо надання інвалідності не буде.
До осені налагоджували схему. Інвалідність мали присвоїти у зв`язку із хвороби спини військовозобов’язаного. 20 вересня у клініці «Панацея здоров`я» відбулася передача грошей. Лікарка взяла 5 тис. 500 доларів і сказала, що пацієнту зателефонують із МСЕК. Тоді ж її затримали.
Цей матеріал підготовлено за підтримки Prague Civil Society Centre