img_20210401_091655

1 квітня підприємці, які працюють на ринках Полтави вийшли на протест через посилення карантину. Представники мітингувальників мали розмову із керівництвом Полтавської ОДА. Їм повідомили, що скасувати обмеження на роботу ринків наразі неможливо.

Про це розповіла підприємиця Світлана Конєва, яка працює на ринку «Алмазний» 1 квітня після перемовин у Полтавській облдержадміністрації.

За її словами, представники влади пояснили ініціативній групі, що щонайменше на 2 тижні ринки у Полтаві закриють аби розірвати ланцюг поширення коронавірусу:

«Сказали, що вони впливу не мають, що уже є рішення комісії. Ми повинні 2 тижні сидіти вдома, бо ринки і ТРЦ – розсада коронавірусу. Нас у "червону" зону карантину не вносять і допомогу ми не отримаємо, торгувати не можна. Минулої весни ми тут вже були і теж обіцяли, що на 2 тижні закривають, а вийшло на 2 місяці і ніхто нічого нам не дасть».

1 квітня підприємці вийшли на протест через посилення карантину з 3 квітня, у межах якого ринки не зможуть працювати. Як розповів заступник голови народної кооперації «Полтавщина» Олександр Лещенко, підприємці проти закриття ринків, адже це удар по малому бізнесу.

Підприємці продуктових та непродовольчих ринків вимагають дозволити їм працювати на вихідних. Також підприємці кажуть, що не отримають допомоги бізнесу від Уряду, адже за розподілом Уряду громада не перебуває у «червоній» зоні карантину.

Карантинні обмеження посили через погіршення епідемічної ситуації на території Полтавської територіальної громади.

З 3 до 17 квітня до діючих обмежень додали такі заборони:

 • приймати відвідувачів у кафе, ресторанах та барах, крім роботи навинос та доставку;
 • приймати відвідувачів у ТРЦ та розважальних закладах;
 • проводити масові заходи, крім автоконцертів тощо;
 • приймати відвідувачів у закладах, окрім тих, де торгують товарами, у яких не менше 60% площі використовують для торгівлі харчовими продукти, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, газетами та журналами, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин;
 • забороняється робота ресторанів у готелях з 11:00 до 6:00 наступної доби, крім харчування в готельному номері за замовленням;
 • забороняється діяльність непродовольчих ринків;
 • забороняється відвідування закладів освіти, крім:
  • студентів 6 курсу та інтернів, що здобувають освіту за медичними напрямами і задіяні у подоланні наслідків поширення коронавірусної хвороби;
  • вихованців дитсадків;
  • 1-4 класи шкіл;
  • спецшкіл та навчально-реабілітаційних центрів;
 • приймати відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім спортсменів національних збірних команд та їхніх тренерів.

За словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, у «червоній» зоні наразі фактично перебуває Полтавська, Горішньоплавнівська, Миргородська, Лубенська та Гадяцька громади. Полтава перебуває на другому місці в області за показниками захворюваності на коронавірус.

Loading...