завершили розкопки в історичному центрі Полтави
завершили розкопки в історичному центрі Полтави

(Фото – bastion.tv )

Нещодавно завершили розкопки в історичному центрі Полтави, по провулку Першотравневому. Тепер там будують багатоповерхівку.

Фахівці полтавської експедиції «Охоронної археологічної служби України» Інституту археології Національної академії наук завершили розкопки в історичному центрі Полтави, по проспекту Першотравневому. Площа досліджень становила близько 800 м². Тепер там зможуть продовжити будівництво багатоповерхівки.

Кандидат історичних наук, керівник експедиції Юрій Пуголовок каже, що археологічні знахідки  поповнюють джерельну базу для вивчення історичної топографії Полтави на всіх етапах її існування від 9-15 ст. А окремі житлові споруди підтверджують існування літописної Лтави в 11 ст.

Житлова споруда 11 ст. підтверджує існування протоміського центру.  А знахідки підтверджують, що в 11 ст. літописна Лтава існувала і тут вирувало життя.

Юрій Пуголовок розповів, що були знайдені предмети побуту: кухонний посуд, тара, посуд для напоїв, ножі, прикраси, кресала, монети та  речі пов’язані з військовою справою ранньомодерного часу.

Також фахівці знайшли залишки житла 11 ст. із заглибленою частиною. Там знайшли  глиняну піч, що добре збереглася: 

«Вдалося прослідкувати рештки стовпової конструкції, яка утримували внутрішнє обличкування стін котловану». 

На місці розкопок виявили житлову споруда 12 ст. і декілька приміщень ранньомодерної доби середини 17 ст. та середини 18 ст. 

«Можна сказати, що чи не вперше нам трапився  житловий комплекс, який надзвичайно багатий з точки зору археологічного матеріалу. Є посуд,  який вперше трапився в місті, це зокрема верхні частини апаратів для дистиляції. наразі частину цих посудин відправили на хімічні визнач. В цих житлах була велика кількість дитячих іграшок, маленький посуд, мініатюрний чайничок та турецький посуд для чаю чи кави».

Наразі експонати проходять камеральну обробку і їх готують до передачі в Полтавський краєзнавчий музей.  Частину знахідок середини 19 початку 20 ст. вже передали полтавським музейникам.

Юрій Пуголовок каже, що директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко обіцяв, що частина експонатів потрапить в оновлену експозицію одного із залів музею.

Loading...