На Полтавщині чиновники привласнили мільйони бюджетних коштів на будівництві двох об'єктів: один з них – басейн у Розсошенцях

Автор: Вікторія Баберя, 30 січня, 13:07

Фото: На Полтавщині чиновники привласнили мільйони бюджетних коштів на будівництві двох об'єктів


На Полтавщині СБУ викрили протиправний механізм привласнення чиновниками коштів обласного та місцевого бюджетів, виділених на реалізацію інфраструктурних проєктів у сфері освіти та спорту.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці держустанов спільно з власником комерційної структури допомогли «освоїти» підконтрольним підприємством понад 38 млн грн бюджетних коштів.

Зокрема, йдеться про кошти, виділені на будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну в Розсошенцях (вул. Шкільна, 18). Про це ЗМІСТу стало відомо з ухвали в судовому реєстрі. У межах досудового розслідування встановлено, що службові особи Щербанівської сільради за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «БК Центр-буд» та ТОВ «СВ-Білдінг» під час виконання робіт по цьому об`єкту привласнювати кошти місцевого бюджету.

Спершу договір уклали у вересні 2017 із ТОВ «БК Центр-буд», а далі – влітку 2019 із ТОВ «СВ-Білдінг». Із останнім також укладали додаткові угоди. Слідство встановило, що у ці фірми підконтрольні одним і тим же особам.Тож у середині січня 2020-го суд надав дозвіл на вилучення оригіналів документів щодо укладення договорів підряду на виконання робіт по басейну: за період 2017-2019 рр. та фактичного виконання робіт відповідно до даних договорів з додатками.

Щодо іншого об’єкту – то, скоріше всього, йдеться про привласнення коштів на  реконструкції нежитлової будівлі під будинок-інтернат Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського (смт Опішня, вул. Кандзюби, 28). Ухвали у реєстрі у щодо цього об’єкту наразі відсутні.

Загалом, як повідомляє пресслужба СБУ в Полтавській області, для здійснення оборудки фігуранти провадження штучно завищували вартість використаних будівельних матеріалів через оформлення операцій з їх закупівлі у підконтрольних фірм-прокладок.

Надалі, комерсанти підготували відповідні акти, до яких включили обсяги робіт, які фактично не виконувались на загальну суму понад 10 млн грн. У свою чергу, посадовці розпорядників бюджетних коштів свідомо прийняли та оплатили суми вказані в актах у повному обсязі. Для виведення бюджетних грошей у «тінь» зловмисники користувалися послугами фіктивних суб’єктів господарювання.

Під час обшуків у державних та комерційних структурах правоохоронці виявили документацію, яка засвідчує що фінансовий та бухгалтерський облік фірм-прокладок здійснювалося за однією адресою. Оперативники спецслужби також вилучили акти виконаних робіт, проєктно-кошторисну, фінансову, платіжну документацію, які доводять проведення оборудок.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 191 та ч. 3 ст. 212 КК України.

Опублікована: 30 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація