На Полтавщині стартував обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»

Автор: Наталія Норіцина, 7 лютого, 08:44

Фото: На Полтавщині стартував конкурс "Учитель року"


6 лютого розпочався очний етап обласного туру конкурсу «Учитель року – 2018». У ньому змагаються 20 учителів, з яких переможцями стануть лише четверо. Пізніше вони представлять Полтавщину на всеукраїнському етапі. Нагородження переможців та лауреатів обласного туру відбудеться 9 лютого.

Учора відбулась реєстрація педагогів та відкриття конкурсу, сьогодні ж, 7 лютого, розпочнуться випробування. Перевірятимуть свої знання 20 педагогів у чотирьох номінаціях:

  • «Українська мова та література»;
  • «Німецька мова»;
  • «Фізика»;
  • «Фізична культура».

Учителі змагаються до дев’ятого лютого у напрямках практична робота, методичний практикум та проведення уроку.

«Обласний тур Всеукраїнського конкурсу Учитель року проводиться на Полтавщині вже 23 роки. Він складається з відбіркового та очного етапів. Цього року надійшли матеріали 69 педагогів, охочих взяти участь в обласному конкурсі. Приємно, що вчителі долучаються до подібних заходів, оскільки важливо підвищувати кваліфікаційний рівень та періодично перевіряти свої знання», наголосила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

У результаті відбіркового етапу, що відбувся у грудні 2017 року, кількість учасників зменшилася до 20-ти: журі визначило по 5 кращих конкурсантів e кожній номінації. Цього року найбільше учасників з Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів та Лубен.

Учасники обласного етапу конкурсу

Перший етап складається із захисту педагогічного досвіду та тестування з фахової майстерності. Проректор Полтавського обласного інституту післядипломної освіти Наталія Корягіна розповідає, що завдання для конкурсу розробляли методисти Інституту післядипломної освіти та Міністерством освіти і науки. Вчителі наперед не знали, яке заняття їм потрібно буде провести і з якими учнями. Тему уроку вони дізналися лише напередодні ввечері, тож  на підготовку в них була лише одна ніч.

«Cучасні діти люблять сучасних вчителів. Якщо буде новітній урок, тоді дітям сподобається. Сподіваюсь, отримаю насолоду, поспілкуюсь з учителями та разом побудуємо сучасну українську школу», – говорить учитель української мови та літератури Лубенської спеціалізованої школи № 6 Інна Левченко.

За результатами конкурсу визначать четвірку найкращих педагогів, які представлять Полтавщину в фіналі. Обиратимуть переможців досвідчені фахівці. У кожній номінації – від п’яти до семи членів журі: методисти Полтавського обласного інституту післядипломної освіти, кандидати педагогічних наук, філологічних наук та доктори наук.

Уже дев’ятого лютого у Полтавському художньому музеї відбудеться нагородження переможців та лауреатів другого туру конкурсу. Відповідно до обласної програми «Опікуємося освітою», на них очікує грошова винагорода.

За матеріалами ПОІППО та Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Опублікована: 7 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація