На Полтавщині перейменують торговельний центр «Пролетарський»

(Фото – knin.ua)

У Кременчуці ТЦ носив назву, що асоціюється із радянською владою та комуністичним режимом.

Про це повідомили в ГО «Деколонізація. Україна» 4 квітня

На запит організації виконавчий комітет Кременчуцької міської ради повідомив, що з власником торговельного центру провели роз’яснювальну роботу та домовилися змінити назву. Наразі власник ТЦ «Пролетарський» демонтував вивіску.

Пролетаріат – первісна назва робітничого класу, яка почала поширюватися в комуністичній і соціалістичній літературі.  Як соціальний клас пролетаріат у марксистському розумінні є класом, який не володіє правом власності на засоби виробництва і таким чином ототожнювався з міським робітничим класом.

Нагадаємо, у Кременчуцькій громаді демонтують дошку радянському письменнику Андрію Головку. 

Андрій Головко народився в Юрках, нині Козельщинської громади. Він служив в Армії УНР, проте пізніше перейшов на бік більшовиків. Влітку 1920 року чоловік вступив до лав Червоної Армії, де очолив підрозділ кінної розвідки. Пізніше письменник став лектором у Харківській школі червоних старшин.