На Полтавщині перевіряють ВЛК на дотримання прав військовослужбовців

Джерело – mil.in.ua
Військово-лікарські комісії Полтавщини перевіряють на доступність та дотримання прав військових.
Про моніторинг ВЛК 16 квітня ЗМІСТу повідомив Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області Владислав Носенко.
До Офісу Омбудсмана з усіх областей торік надійшла 1 тис. 93 звернення про порушення прав військових під час проходження комісії. Під час перевірок ВЛК виявили й підтвердили наступні проблеми з дотриманням прав людини:
- відсутність єдиного реєстру військовозобов’язаних із відповідним наповненням щодо історії хвороби;
- формальність у проходженні комісії («Скарги є? Немає? Придатний!»);
- корупційна складова;
- недотримання електронної черги;
- невиконання вимоги Постанови Уряду щодо долучення до медоглядів цивільних закладів охорони здоров’я.
Владислав Носенко каже, що вони моніторять ВЛК без виключень та звертають увагу на наявність фахових лікарів. Також контролюють, аби лікарі приймали до уваги документи медичного характеру, які встановлюють діагнози військових:
«Ми дійсно продовжуємо працювати та проводимо постійний аналіз у ЗМІ на предмет порушення прав наших військовослужбовців. А також, на підставі звернень, що надходять до нашого офісу ми приймаємо рішення щодо проведення відповідного моніторингового візиту до тієї чи іншої ВЛК», – каже Владислав Носенко.
Нагадаємо, що через скарги на корупцію у військово-лікарських комісіях Полтавщини змінювали склад фахівців.
На Полтавщині посилили контроль за роботою районних ВЛК у відповідь на випадки корупції. Віднедавна кожне рішення районних військово-лікарських комісій перевіряють ще 2 колективних органи.
Основною ланкою для них стала обласна комісія при обласному військкоматі (Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Потім рішення районної комісії на підтвердження направляють 12-й регіональній комісії у Харкові. Туди надходять справи військовозобов’язаних усіх категорій.
Також розформували військово-лікарську комісію у Кременчуці. У Полтавській ОВА розповіли, що по її роботі бачили «не дуже зрозумілі цифри», бо там масово звільняли людей від призову. ВЛК звільняла від служби у 10 разів більше призовників, аніж інші.