7-1

Майже щодня суспільство зіштовхується з різними проявами домашнього насильства. Чоловік контролює твої витрати, виступає проти твого навчання або забороняє працювати – це прояви економічного насильства в сім’ї. На роботі керівник принижує тебе, погрожує покаранням або постійно критикує – так проявляється психологічне насильство. Про фізичне насильство та синці на тілі годі й говорити – ще до війни мільйони жінок кожен день страждали від проявів домашнього насильства.

Кожен з нас іноді не зовсім розуміє який вплив має стан незахищеності жінки на власну психіку та психіку власних дітей. За статистикою діти, які зростають в таких сім'ях, у дорослому віці повторюють патерни поведінки своїх батьків, і, як наслідок, маємо замкнене коло, яке потрібно нарешті розірвати.

Саме з цією метою громадська організація «Інша Жінка» в партнерстві з Фонд народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine в рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей реалізує двоетапну програму підтримки для жінок, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства та є в зоні ризику.

Головна мета проєкту – трансформація свідомості кожної жінки для розуміння власної головної ролі у своєму житті, адже тільки ти вирішуєш яким буде твій власний фільм життя — яскравим, цікавим та захоплюючим чи навпаки?

Перший етап проєкту — зустрічі з жінками в територіальних громадах Полтавщини та Харківщини – триває вже півтора місяця. За цей час команда проєкту відвідала 11 громад, 7 – на Полтавщині та 4 – на Харківщині.

Найголовніші завдання, які реалізуються під час зустрічей з жінками – згуртувати їх в одну спільноту, стабілізувати емоційний стан, пропрацювати індивідуальні кейси, розробити плани індивідуальної безпеки та дорожні карти трансформації свідомості, а також провести групові практики та коучингові сесії, які дають відчуття підтримки всім присутнім учасницям.

Цільова аудиторія проєкту – жінки, як місцеві, так і внутрішньо переміщені, оскільки одним із завдань проєкту є інтеграція жінок зі статусом ВПО в місцеві спільноти та надання їм можливостей для подальшого розвитку.

Початок другого етапу проєкту – навчання жінок трьом прикладним професіям та допомога їм в працевлаштуванні за обраною спеціальністю — запланований вже незабаром, в листопаді цього року. Фінальний відбір жінок для участі в цьому етапі ще попереду, але якщо ви зацікавлені вже зараз отримати детальну інформацію і мешкаєте в Полтавській або Харківській областях — заповніть реєстраційну форму за цим посиланням.

Професійний коуч та членкиня команди спікерів Каріна Булавіна розповідає про свої враження від роботи над проєктом:

«Цей проєкт наразі є дуже актуальним, бо надає змогу людям покращити свій емоційний і психологічний стан, отримати нову професію та змінити своє життя. Спілкуючись з жінками, отримуємо зворотній зв'язок про важливість таких зустрічей, бо, на жаль, зараз випадків домашнього насильства стає все більше»

Психологиня Юлія Карпенко, яка також працює над реалізацією проєкту, поділилася своїми враженнями після проведених зустрічей в громадах:

«Надати психологічну підтримку = поділитися потрібними методами саморегуляції, які клієнт зможе використовувати в подальшому і самостійно допомагати собі. Допомогти можна лише тим, хто готовий діяти і змінюватись, бо наше майбутнє в наших руках! І дуже багато залежить від нашого стану (ментального, психоемоційного, фізичного). Тому на практичних заняттях у нас були медитації, флоротерапія, кольоротерапія, метафоричні карти, групова практика "Сила в мені очима інших людей". Говорили про те, що нам допомагає владнати з емоціями, самоцінність, любов до себе. А ще багато сміялись, часом плакали...читали вірші, аналізували своє життя в теплій дружній атмосфері».

Долучитися до спільноти «Інша Жінка» в соціальних мережах. Більше про громадську організацію можна подивитись на сайті.

Матеріал був розроблений в рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей, яка впроваджується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Європейського Союзу. Матеріали відображають погляди авторів та не обов'язково відображають офіційну позицію UNFPA та Європейського Союзу.

Loading...