На Полтавщині триває «сезон тиші»: заборонили шуміти у лісах та парках

(Фото – khoda.gov.ua)
З 1 квітня до 15 червня забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
Про це повідомили в поліції Полтавщини.
«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні у період масового розмноження диких тварин. Мета якого охорона середовища, існування, умов розмноження та шляхів міграції тварин.
У лісах/парках заборонено:
- стрілянина;
- проведення вибухових робіт/феєрверків;
- санітарна рубка лісу;
- використання моторних маломірних суден;
- кричати або голосно слухати музику;
- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах;
- здійснювати вилов водних біоресурсів;
- випалювати суху рослинність або її залишки без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади.
За порушення вимог можуть оштрафувати:
- громадяни сплатять штраф від 510 до 850 грн;
- посадові особи від 850 до 1 тис. 190 грн.
Нагадаємо, що полювання на території Полтавщини заборонене до завершення воєнного стану. Таке рішення ухвалила Рада оборони області. Винятком є забезпечення біотехнічних заходів у мисливських угіддях.
Патрулювання лісових масивів та угідь займається Державна лісова охорона. У 2022 році на території Полтавської та Харківської областей працівники лісових господарств провели 434 рейди мисливським фондом, під час яких виявили адміністративні та кримінальні правопорушення.