Відділення невідкладних станів у першій міській лікарні Полтави
Відділення невідкладних станів у першій міській лікарні Полтави

Фото – Полтавська ОДА

В області фіксують зростання смертності від туберкульозу.

Про це повідомили на засіданні Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності 3 червня.

За 5 місяців 2022 року в області зафіксували зростання захворюваності на туберкульоз на 36%. Це пов’язують із прибуттям переселенців з інших областей, а також зростанням кількості обстежень місцевого населення та тимчасово переміщеного. Зокрема у переселенців виявили випадки задавнених форм мультирезистентного туберкульозу, що є стійкими щонайменше до двох протитуберкульозних препаратів.

Нині в області на амбулаторному лікуванні туберкульозу перебувають 336 людей, на соціальному супроводі – 428 пацієнтів, зокрема й деякі пацієнти стаціонару. Без супроводу залишаються 3-5% людей із туберкульозом.

Супроводом людей із туберкульозом займаються Благодійна організація «Світло надії» та Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Для виявлення хворих у місцях тимчасового проживання переселенців працює бригада пересувного флюорографа. Також тривають перемовини з ЮНІСЕФ про виїзди лікарів для надання медичної допомоги територією області та доставку препаратів. 

Нагадаємо, за перший квартал 2022 року на Полтавщині зареєстрували 68 хворих на туберкульоз.

Loading...