Перший день зйомок фільму про Олеся Гончара. Фото зі сторінки Катерини Стрельченко у ФБ

Фільм про визначного українського письменника Олеся Гончара, який жив і працював певні періоди свого життя на Полтавщині, зараз знімають у селах Полтавської області.

Як розповідає відеооператор фільму і теж наш земляк Дмитро Панков, зйомки триватимуть до вересня і вже на початку осені фільм можна буде побачити на великому екрані. Прем`єру планують в місті Дніпро, а згодом кінострічку хочуть показати і в Полтаві та інших містах України.

Фото зі сторінки Катерини Стрельченко у ФБ

Фільм матиме назву «Олесь Гончар. Слово як зброя», зйомки стартували 5 липня. Вже відзняли матеріал в Дніпрі, на Лунівці, де народився письменник, а днями знімали околиці Полтавщини. Зокрема, зафільмували епізоди в селі Сухе Кобиляцького району, де він жив зі своїми дідусем і бабусею й селі Хорішки, куди ходив у школу та в Козельщині, де Олесь Гончар працював у місцевій газеті. Сьогодні команда фільму зніматиме матеріал в Полтаві, а потім вирушать в село Великий Первіз, Шишацького району. Там буде здійснена невеличка постановка, де дідусь з бабусею забирають малого Сашка до себе.

Фото зі сторінки Катерини Стрельченко у ФБ

Дмитро Панков говорить, що це найближче місце, де вони знайшли бричку з конями для зйомок і в цьому їм допомагає музей імені Миколи Гоголя.    

Режисерка фільму Катерина Стрельченко відзначає, що для їхнього фільму вони відібрали п'ять головних героїв:

«Це філологи першого курсу Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, які роз'їдуться містами України, що пов'язані з життям і творчістю видатного письменника - у Харків, Полтаву, Київ, Новомосковськ і, звісно ж, Дніпро. Молоді студенти - рішучі, допитливі і не лякаються труднощів. Це Анна Бродовська, Андрій Шеремет, Анна Іванова, Олеся Савченко, Дмитро Шведов. Дехто з них вже встиг зрозуміти, що працювати прийдеться серйозно, іноді по 12 годин)»

Фото Катерини Стрельченко

Проєкт реалізується за підтримки «Культурна столиця – КУСТ», а також в партнерстві з Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара і театром «ДРАМІКОМ». Це буде не просто документальна стрічка, а й творча реконструкція подій, гра акторів, думки дотичних людей.

Loading...