На Театральній площі відбулася акція-флешмоб «Ні курінню»

Автор: Анна Єгорова, 12 липня, 17:35

Полтавські патрульні спільно з обласною молодіжною громадською організацією «Твій світ» провели на Театральній площі акцію-флешмоб «Ні курінню», спрямовану проти паління.

Ідея належить патрульній поліції Полтави, оскільки багато правопорушень стосуються паління в громадських місцях – розповідає інспекторка зі зв'язків із громадськістю Марина Зінюха:

«Люди навіть не усвідомлюють те, що здійснюють правопорушення, курячи на зупинках, біля під'їздів й у під'їздах, на дитячих майданчиках. Тому з метою профілактики таких правопорушень ми звернулися до ГО «Твій світ» із ідеєю провести флешмоб, для того щоб пояснити полтавцям шкоду паління, привернути увагу молоді до здорового способу життя. Своїм прикладом показуємо, що можна займатися багатьма цікавими речами, при цьому не вживаючи алкоголь і тютюн».

ГО «Твій світ» незабаром святкуватиме 10-літній ювілей, і один із напрямків роботи – пропагування здорового способу життя: розповідає очільник організації Олександр Чепур. Тому ініціативу поліцейських підтримали залюбки.

Програма заходу передбачала танцювальні номери і майстеркласи від творчого колективу «Ренесанс», обмін цигарок на цукерки, невеличкі бесіди про шкоду тютюну та користь здорового способу життя. Крім того, полтавці могли ознайомитися з корисною інформацією щодо шкоди паління зі стендів, проявити себе в якості художників і танцюристів.

Наймолодшим учасникам флешмобу навіть вдалося посидіти в поліцейському «Пріусі» та примірити бронежилети.

Ситуація з палінням у місті, за словами поліцейських, не катастрофічна. За статтею 175-1 КУпАП (куріння в громадських місцях) постанови складають не часто. Чому – пояснює Марина Зінюха:

«По-перше, людину важко притягнути до відповідальності за цією статтею, тому що для цього треба встановити особу. Дуже важко це зробити, тому що люди часто не представляються, і, думаю, не доцільно їх доставляти в райвідділок на 3 години для встановлення особи. Тому ми частіше обмежуємося просто попередженням, зауваженням. Крім того, люди не бояться, бо штраф не дуже великий – 51 гривня їх не лякає».

Інспекторка зі зв'язків із громадськістю Управління патрульної поліції Полтави також поділилася, чи багато копів відмовляються від шкідливої звички:

«Дуже багато патрульних поліцейських попереходили зараз на електронні сигарети. Палять, так, але не дуже велика кількість. Багато хто кинув цю звичку в процесі роботи, багато хлопців і дівчат займаються спортом і ведуть здоровий образ життя».

Завдяки гучній музиці та рухливим іграм акція привернула увагу перехожих. 17-річна Камілла разом із подругою проходили повз і зупинилися, аби взяти участь в акції:

«Нова поліція мені більше подобається, ніж міліція. Тому що приходять молоді хлопці та дівчата і намагаються змінити систему, що дуже тішить. До паління загалом ставлюся нейтрально, проте коли мої близькі й друзі палять, намагаюся пояснити, що не шкідливо, та забрати цигарку».

Опублікована: 12 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація