Виставку Архіву національної пам’яті «Комунізм = Рашизм» експонують у педагогічному університеті.

Виставку створила команда Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті. Вона розповідає 13 історій українців ХХ та ХХІ ст., які постраждали від комуністичної та сучасної російської влади. 

Директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик говорить, що  фотодокументальний проєкт «Комунізм=рашизм» розповідає про жертв 2-х режимів комуністичного тоталітарного режиму та рашизму:

«Ми не просто проводимо паралелі між комунізмом і рашизмом, ми ставимо між ними знак “дорівнює”. Адже, як бачимо, криваві методи росії зовсім не змінилися протягом останніх ста років. Хочемо показати, що, оскільки ми не засудили вчасно комунізм інші цим користаються і намагаються всі ці найгірші людиноненависницькі практики втілити в Україні. Ми хочемо показати, що зло буде покаране». 

За його словами, виставку переклали англійською, шведською, естонською та латиською мовами. Наразі триває робота над організацією показу фотодокументів в інших країнах. 

Серед історій є розповіді про долю професора Полтавського сільськогосподарського університету, українського вченого-помолога, селекціонера, садівника й очільника секції садівництва, педагога, Володимира Симиренка, який був жертвою комуністичних сталінських репресій.

Також є розповідь про 26-річного уродженця Гадяцької громади Олега Гайдабуру, який постраждав внаслідок авіанальоту на Харківщині. Під час роботи на полі він отримав тяжкі поранення обох ніг внаслідок ракетного обстрілу. Постраждалого доставили до шпиталю, де він помер.

Виставку вперше презентували 15 червня в Києві. Надалі її планують показати в Миргороді та Кременчуці та Кропивницькому. Завантажити електронний варіант виставки для перегляду можна на сайті Архіву національної пам’яті за посиланням.

Loading...