Нова програма дозволить підняти зарплати медикам Полтавщини до 35 тисяч гривень

Медик проводить огляд пацієнта
Медик проводить огляд пацієнта

Фото – poda.gov.ua

На Полтавщині підбили перші підсумки реалізації масштабної державної програми скринінгу здоров’я для громадян віком від 40 років. За шість місяців профілактичні огляди пройшли понад 11 тисяч жителів області.

Окрім виявлення небезпечних хвороб на ранніх стадіях, програма стала інструментом фінансової підтримки лікарень. За кожне проведене обстеження Національна служба здоров’я України перераховує закладу 2 тис. грн, що відкриває можливість суттєво підвищити зарплати медикам первинної ланки. Про це стало відомо під час розширеної апаратної наради в Полтавській обласній військовій адміністрації 22 червня.

Нова програма дозволить підняти зарплати медикам Полтавщини до 35 тисяч гривень

Програма скринінгу є безкоштовною для пацієнтів, але високооплачуваною для медичних закладів. Активна участь у ній – це прямий шлях до виконання урядового орієнтира щодо заробітних плат лікарів, каже директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак:

«Надзвичайно важливо те, що виконання цієї програми сьогодні є в рейтингових показниках. Коли ми говоримо про підняття заробітної плати медичним працівникам первинної ланки до 35 тис. грн – це завдання, яке теж перед нами стоїть, – то участь у скринінгу це якраз і є можливість заробити кошти. Ця послуга коштує 2 тис. гривень, які йдуть безпосередньо на рахунок закладу. Тому, шановні колеги, потрібно активізувати роботу, посилити інформаційне роз’яснення та комунікацію на рівні територіальних громад».

Віктор Лисак
Віктор Лисак Фото ЗМІСТу

У керівництві області підкреслюють, що успіх програми та, як наслідок, фінансове благополуччя лікарів повністю залежать від менеджерських здібностей очільників лікарень та ініціативності сімейних лікарів.

«Ми бачимо, що зацікавлений керівник завжди знаходить можливість реалізувати ініціативу уряду та Президента у своїй територіальній громаді. Велика подяка керівництву Гадяцького ЦПМСД, чия активна позиція приносить результати. Водночас прикро, що в аутсайдерах звучить Миргородський ЦПМСД, який є дуже потужним закладом. Прошу звернути на це увагу та провести організаційні заходи для покращення ситуації», – каже начальник Полтавської ОВА Віталій Дяківнич.

Нова програма дозволить підняти зарплати медикам Полтавщини до 35 тисяч гривень
Віталій Дяківнич

На сьогодні в області розгорнули 172 місця для проведення скринінгу. Полтавщина посідає почесне четверте місце в Україні за рівнем виконання річного плану НСЗУ, проте всередині самого регіону ситуація вкрай нерівномірна. 

Лідером є КНП «Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги». Тут обстеження пройшли понад 1 тисяча 650 людей. Заклад посідає 3-тє місце серед усіх надавачів медичних послуг в Україні. У п'ятірці найкращих також є Градизька, Котелевська, Лубенська та Білоцерківська громади. Найнижчі показники мають Миргородський, Глобинський, Новооржицький та Мачухівський центри. При цьому ЦПМСД Гоголівської селищної ради досі взагалі не підключений до програми через затягування змін до статуту та провалену верифікацію.